Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Migros 10 Milyon TL’ye Yeni Bir Bağlı Ortaklık Kuracağını Duyurdu

Migros bugün yaptığı açıklama ile online perakendecilik gibi konularda hizmet verecek yeni bir bağlı ortaklık kuracağını söyledi.
Migros 10 Milyon TL’ye Yeni Bir Bağlı Ortaklık Kuracağını Duyurdu
Son Güncelleme: 
Yorum

Migros Ticaret Anonim Şirketi, perakende sektöründe kendini geliştirmeye devam ediyor. Bu sabah Kamuyu Aydınlatma Platformu’na (KAP) yeni bağlı ortaklık duyurusu yaptı.

Migros, müşterilerin online perakendeciliğin gıda ve benzeri iş kollarındaki değişen taleplerine daha iyi cevap verebilmek için bu girişimde bulunduğunu söyledi. Ayrıca çeşitlenen müşteri taleplerine daha iyi hizmet vermek adına ve online kanalların gelişimini hızlandırmak için söz konusu iş kollarının ayrı bir şirket yapısı altında geliştirilmesine karar verildiğini ifade etti.

Şirket bu kapsamda KAP’a %100 bağlı ortaklığı olacak yeni bir şirket kurularak, nakden ödenecek kuruluş sermayesinin 10 milyon TL olacağını açıkladı.

Migros hisseleri (MGROS) dünkü işlemleri yüzde 0,12 oranında ekside 32,46 liradan tamamladı.
Migros Hisseleri Yüzde 0,12 Düşüş
Kaynak: Piyasa.Paratic.com

Hisseler dün 23 Eylül’den bu yana gördüğü en yüksek seviyeyi 32,88 lira ile kaydetti. Buradan geri çekilen hisseler günü 32,46 liradan tamamladı. Hisseler 15 Ekim tarihinde 30,94 liraya kadar gerileyerek 1 yılın en düşük seviyesini kaydetmişti.

Migros hisseleri geçen yılın aynı zamanına göre %25,37 oranında daha düşük bir seviyeden işlem görüyor. Aylık %1,43 değer kazanan hisseler, haftalık bazda %3,97 oranında yükselmeyi başardı.

Hisselerin yukarı yönlü hareketinde 32,82 ve 33,19 liradea bulunan direnç noktaları izlenecek. Aşağı yönünde ise 32,14 ve 31,83 lirada bulunan destek noktaları takip edilecek.

Migros 16 Haziran tarihinde Mimeda isimli bir medya platformu kurulacağını açıklamıştı. Mimeda Türkiye’nin ilk perakende medya şirketi olurken yine %100 bağlı ortaklık yapısı ve 1,5 milyon liralık sermaye ile kurulmuştu.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu