Paratic İçerik Arama
Yatırım yapmaya başla!

Microsoft’un Popüler Oyunu Minecraft’ın Artırılmış Gerçeklik Oyunu GeliyorMicrosoft’un Popüler Oyunu Minecraft’ın Artırılmış Gerçeklik Oyunu Geliyor

Günümüzün son teknolojilerinden artırılmış gerçeklik, yeni nesil oyunlarda bir bir yerini almaya başlıyor. Dünyanın en çok oynanan oyunlarından biri olan ve milyonlarca kişide bağımlılık yapan Minecraft’ın artırılmış gerçeklik sürümü akıllı telefonlara geliyor. Şirket geçtiğimiz günlerde duyurusunu yaptığı Minecraft Earth için ilk tanıtım videosunu yayınladı.

Halihazırda geçtiğimiz yıllarda Niantic tarafından sunulan Pokemon GO oyunu dünyanın gündemine oturmuş ve sanal gerçeklik deneyimini yaşatmıştı. Minecraft Earth’ün de benzer bir yapıya sahip olacağını söyleyebiliriz. Kullanıcılar yine kamera ile kendilerini Minecraft dünyasında bulacaklar.

Oyunun normal sürümünde olduğu gibi başka kullanıcıların yapılarına gidebilir, onlarla beraber ortak görevler gerçekleştirebilirsiniz. Tanıtım videosu yayınlanan Minecraft Earth’ün önümüzdeki dönemde iOS ve Android kullanıcılarına sunulması bekleniyor. Pokemon ve Minecraft bizlere gösteriyor ki artırılmış gerçeklik destekli yeni oyunlar karşımıza çıkmaya devam edecek.

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın.

Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı

Bunu okuyan bunları da okur