Paratic İçerik Arama
Yatırım yapmaya başla!

Lamborghini’nin En Kızgın Boğası Aventador SVJ Drag’ta Ön Kaldırıyor!Lamborghini’nin En Kızgın Boğası Aventador SVJ Drag’ta Ön Kaldırıyor!

Lamborghini kimilerine göre araba değil, paha biçilmez sanat eserleri yapıyor. 2018 yılında tanıtımını yaptığı Aventador SVJ serinin son ürünü olduğu gibi sesiyle, duruşuyla “atmosferikte son nokta” dedirtmişti. Lambo araçlarını hızlandırmayı çok seven Drag Times, Urus’u resmi rakamlarından daha hızlı kullandıktan sonra en güçlü boğayı piste götürmüş.

SVJ çıkmadan önce Nürburgring’i 6:44.97 ile dolanarak kauçuklarının izini Alman topraklarına bırakmıştı. Etkilemesi sadece virajlı yollarda değil. Emrinize sunulan 6.5L V12, iç gıdıklayıcı birazda sağır edici sesiyle 770 ps ve 720 nm torku anlık olarak yaşamanızı sağlıyor.

Drag yarışlarına katılan süper spor arabalar içerisinde ilk defa ön kaldıranı Dodge Demon‘la görmüştük. Küçük ön tekerleklerine iletilen ivmeyle şeytan, lastiklerini 90 cm kadar kaldırabiliyordu. Ve rekorlar kitabına da adını yazdırmıştı.

Demon bilgisinden sonra Lambo’ya baktığımızda da 90 cm olmasa da beklenmedik şekilde lastiklerini birkaç cm havalandırıyor. Gücün ne demek olduğunun videolu anlatımında, Aventador SVJ, 100 km/h ilerleyişini 2.8 saniyede bitiriyor.

Sürücü yarışa başlamadan önce ilk SVJ’yi Corsa moduna ardından Launch Control’e getiriyor. 5 bin devirde tutulan süper spor model, 9 bin devire vuran ibresiyle 216 km/h hıza çıkıyor.

İtalyan markanın bu zihin oyununu Drag Times ile yaşamak muhteşem oldu. Lamborghini modellerine göre farklı bir hayvan türü gibi duran Aventador SVJ’nin sonraki yıllarda bir Diablo veya Countach gibi anılacağına kesin gözüyle bakıyoruz.


Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın.

Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı

Bunu okuyan bunları da okur