Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Mercedes-AMG GT 63 S 4-Door’un V8 Performansı!

HABER GİRİŞ

Mercedes’in süper spor otomobil ruhunda, 4 kişiye kadar yer verdiği AMG GT 4-Door’u Audi A7 ve Porsche Panamera’ya dişli bir rakip geliyor şeklinde sizlere ilk olarak söylemiştik. 2018 Yeni Mercedes-AMG GT’nin tanıtımı ile birlikte ailelerin rahatlıkla yolculuk edebileceği dört koltuklu spor coupe müşterilere sunulmuştu.

Mercedes bu aracın, diğer modellerinden ayrıca bir etkileyici olmasını istiyordu. Farklı versiyonların haricinde 63 S, en sağlam teknolojik motorun güç hissiyatıyla yollara çıkacaktı. Nitekim de öyle oldu ve 4.0L V8’in homurtularıyla birlikte 63 S 4-Door‘dan 630 ps güç ve 664 nm tork alındı.

Ek bilgi olarak; aynı motor yaklaşmakta olan Black Series’e de güç verecek. GT 4 Door için fabrika verilerine baktığımızda 315 km/h maksimum hıza çıkabileceği söyleniyor. Öte yandan hızlanması için de 3.2 saniyeye ihtiyacı olduğu belirtilmiş.

Testin gerçekleştirildiği videoda süper AMG’nin kalkış hızı yine fabrika verilerine uyarak 3.2 saniye. Top speed rakamına baktığımızda ise 304 km’den sonra gaz tepkimesi kesiliyor. Aslında Mercedes’in gidebilirsiniz dediği hızın görülebileceği çok az bir pist var.

Neden değerinin 11 km altında testin bitirildiğini de söylemiş olduk. GT S 4-Door, coupe formlu spor 4 kapılı otomobiller arasında ciddiye alınması gereken bir seçenek. Bu aracın üzerinde en hızlı 4 kapılı coupe ünvanı olduğunu da unutmayalım.

GCM Yatırım Banner
Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Piyasalar yükselişte veya düşüşte olabilir.
Fiyat beklentini iki yönlü değerlendir.