Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Audi A7 ve Porsche Panamera’ya Sanıldığından Daha Dişli Rakip: “Mercedes – AMG GT”

Mercedes'in spor sedan kategorisine sokacağı savaşçısı AMG - GT 'nin fuar öncesi ilk görselleri geldi!
Audi A7 ve Porsche Panamera’ya Sanıldığından Daha Dişli Rakip: “Mercedes – AMG GT”
HABER GİRİŞ

Mercedes’in son zamanlarda çıkışı beklenen heyecan seviyesi en yüksek aracı AMG – GT’nin üretim aşamasına girecek çizimleri geldi. Tam bir sene önce Alman marka farklı temellerde 4 kapılı hızlı bir araba üretimi yapacağını duyurmuştu. CLS Serisinden sonra gelecek bu Gran Turismo model, spor araba mantığında şekillendirilecekti. Mercedes’in Audi’ye ve Porsche’ye karşı açtığı en büyük savaşlardan biri diyebiliriz. Çünkü 4 kapılı coupe mantığında teknolojileriyle olsun karoser yapılarıyla olsun yıllardan beridir durumu rakipsiz götürüyorlardı. Şimdi işler değişti!

Devrede “AMG” oluşumunun olması bence bu aracın üretebileceği güçler beraberinde, sunacağı konfor düzeyini de baştan anlatılıyor. Cenevre Otomobil Fuarı tanıtımına 3 gün kala gelen resimler, AMG – GT modelinin sarsıcı taraflarını görebiliyoruz.

Yeni model AMG – GT’nin Mercedes’in yeni yüz hatlarını taşıyan modellere göre entegresi yapılmış.

Png;base64,iVBORw0KGgoAAAANSUhEUgAAABAAAAAJCAQAAACRI2S5AAAAEElEQVR42mNkIAAYRxWAAQAG9gAKqv6+AwAAAABJRU5ErkJggg==

Yuvarlak hatlara sahip AMG – GT, dik inen burun yapısıyla yeni nesil kompakt A Serisine yakın profil çiziyor. Üretimdeki amaç hem spor otomobil hem de aile sedanı olduğu için tampon kısımları agresif stillerde yapılmış. Baktığımızda, sizlere geçen sene sunduğumuz konseptin çoğu noktalarda AMG- GT’den oldukça farklı olduğunu gördük.

Modelin büyük siyah jantları da olmak üzere her noktasında AMG imzası var. Yine resimden gördüğümüz kadarıyla gümüş krom parçalarla sportif hava desteklenmiş.

GCM Yatırım Banner
GT’nin arka kısmına dair de birşeyler gösterilmiş.

Png;base64,iVBORw0KGgoAAAANSUhEUgAAABAAAAAJCAQAAACRI2S5AAAAEElEQVR42mNkIAAYRxWAAQAG9gAKqv6+AwAAAABJRU5ErkJggg==

Son nesil Mercedes modellerini tanımak veya tahmin etmek biraz daha basit oluyor. Coupe sedan liderlerinden 2019 yeni CLS ile aralarındaki parça ilişkileri göze çarpıyor. Arka kısma doğru daha alçak yapıda geldiğini düşündüğüm AMG – GT’de, hıza duyarlı rüzgarlığı ile ayrıldığını söyleyebiliriz.

Fuar öncesi gönderilen resimlerde dış karoserine yönelik baya bilgi sunulmuş oldu. Üretim aşaması da bundan farklı olmayacak. Yalnız görsellede eksik olan kısım iç mekan yapısı. O kısımda en sağlam Mercedes G SUV‘da da olan yenilikçi kokpit anlayışı mı uygulanacak yoksa AMG – GT’ye ayrı bir muamele mi yapılacak! Onu en iyi 3 gün sonra kapılarını açacak Cenevre Otomobil Fuarı’nda göreceğiz.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle başarıya giden yolda lider adımı atın.