Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

2019 Mercedes CLS’nin İlk Görselleri Geldi!

Mercedes'in lüks dört kapılı coupe modeli CLS, 2019 yılı için hazırlanıyor. Yeni CLS'nin kasa yapısı bu sefer daha etkileyici gözüküyor. İşte detaylar...
2019 Mercedes CLS’nin İlk Görselleri Geldi!
Son Güncelleme: 
Yorum

CLS’nin ilk tanıtımı 2004 yılında New York Uluslararası Auto Show‘da yapılmıştı. O zaman için CLS, Mercedes’in yenilikçi kasa yapısını yansıtıyordu. C219 kasa ilk seriler ön kısımdan markasının ne olduğunu belli ederken, d stündan itibaren Jaguar modellerini andırıyordu. Gran Coupe temsilcisi, 2011 yılında W218’lere geçerek daha alımlı ve teknolojik hale getirilmişti.

Mercedes, uzun beklemenin ardından 2019 yılı için CLS‘yi tekrar ele alıyor. Yol testleri sırasında çekilen korsan fotoğraflar yeni kasa yapısı hakkında bilgi veriyor. Onun dışında CLS’nin konsept çizimleri de yeni modelin nasıl olacağı hakkında büyük detaylar yansıtıyor.

Yeni 2019 CLS’nin genel olarak E Serileri bazında ele alındığını görüyoruz. Ancak far ve ızgara kısımları Mercedes’in yeni tasarım anlayışında yaptığı gözlerden kaçmıyor.

2019 Mercedes Cls Nin Ilk Gorselleri Geldi Kamuflaj On Durus

3. nesli ile yollarda göreceğimiz CLS, özellikle son aylarda kamuflajlı şekilde sıkça görülmeye başlanmıştı.

2019 Mercedes Cls Nin Ilk Gorselleri Geldi Profil

Yeni CLS’nin özellikle arka kısmı E Coupe ile oldukça benzer. Arka stopların E’deki gibi kare formdan çıkarılıp kavisli bir hal alması bekleniyor.

2019 Mercedes Cls Nin Ilk Gorselleri Geldi Arka Durus

Yeni CLS dört kapılı coupe stili ve tek kapı spor arabanın güçlü duruşu ile GT’lerin en güzel örneği olacağını söylemek istiyoruz.

2019 Mercedes Cls Nin Ilk Gorselleri Geldi Kamuflaj Arka Durus

Yeni jenerasyon CLS’nin iç mekan yapısında ise yine E Serilerinden ilham alınacağını tahmin ediyoruz.

2019 Mercedes Cls Nin Ilk Gorselleri Geldi Ic Mekan Kismi

Moto kısmındaki tahminlerimiz ise 2.0L’lik hacmi atlayarak, giriş modelinin E300’e ait 242 hp’lik ünite olması muhtemel.

2019 Mercedes Cls Nin Ilk Gorselleri Geldi V8 Dortbin Litre

Mercedes bu sınıfta güç gösterisini sanırız CLS 43 ile yapacak. Eski kasadan yola çıkarsak, 4.0L V8 twin turbo motoru 580 hp’ye yakın güç üretebilir.

2019 Mercedes Cls Nin Ilk Gorselleri Geldi Motor Unitesi

Yeni CLS’nin fiyatı hakkında da tahminlerimizi aktaracak olursak; giriş modelinin 70 bin $, AMG versiyonlara geçişle fiyatların 100 bin $’a varacağını düşünüyoruz.

2019 Mercedes Cls Nin Ilk Gorselleri Geldi Fiyati

Yeni CLS’nin tampon açıklığının Mercedes S63 VE S65 AMG‘den alındığı net bir şekilde gözüküyor. Belki kamuflajlı fotolarında gözüken jant tipini fark etmişsinizdir. Bence korkmayın! Bu kadar kötüsünü Mercedes hiç bir modeline koymaz. Mercedes, CLS için oldukça özenli 18″ ile 20 “ arasında jantlar yapacaktır.

Sizlerle daha önce üstünde konuştuğumuz AMG GT konsept aracının, CLS için öncü bir model olduğunu anlıyoruz. Dar formlu farları ve eğimli büyük ızgara yapısı CLS’nin genel olarak karakteri hakkında bilgi veriyor.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu