Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

2018 Yeni Mercedes S63-S65 AMG: Şimdi İkisini de Dizginlemek İmkansız!

Mercedes'in amiral gemisine AMG'den güç takviyesi yapıldı. S Serilerinin hız makineleri S63 ve S65 AMG modelleri yenilendi. Özellikle motor ve teknoloji kısmına yapılan yeniliklere hayran kalacaksınız. Şimdi, bu muhteşem 2018 Yeni S Serisini beraber inceleyelim!
2018 Yeni Mercedes S63-S65 AMG: Şimdi İkisini de Dizginlemek İmkansız!
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

Bazı otomobilleri anlatabilmek için söz bulamazsınız. Her kullandığınız kelime, sanki o otomobile yeterli gelemeyecek algısı yaratır. O kadar özeldir ki dünyada yerini alabilecek hiç bir araba yoktur. İşte anlatmak istediğimiz araba lüksün simgesi Mercedes S Serisi dir! 1954 yılından beri üretilen ve tarihin her noktasına adını yazdıran bir otomobildir. Markanın amiral gemisi S, şimdi de en güçlü en karşı konulmaz versiyonları ile geliyor. Şanghay Otomobil Fuarı‘nda tanıtımını yapılan S Serisinin yeni 63 AMG ve 65 AMG sedan versiyonlarını tanıtıldı. Yeni tasarımı ile zaten göz dolduran yeni S Serisi, arabaları güç makinelerine dönüştüren AMG ile sizleri daha duygusal yapabilir!

2018 yılında yollara çıkarılması planan Yeni S63 ve S65 AMG modellerine gereğinden fazla güçler yüklenmiş. Mercedes 4 kapılı sedan arabaların en hızlıları için yeni motor ve şanzıman ile hazırlığını tamamlamış. Bu demek oluyor ki S63 ve S65’ler eskisine göre daha saldırgan olacak! O zaman vakit kaybetmeden 2018 Yeni Mercedes S AMG’lere neler yapmışlar bir bakalım!

İşte Karşınızda En Hızlı Lüks Sedan Mercedes’ler:

Yeni S Serisinin Kasa Yapısı Tazelendi

Yeni S Serisinin Kasa Yapısı TazelendiBu yıl yapılan makyajla özellikle S Serilerinin ön görünümlerinde farklı detaylara yer verildi. Mercedes’in takdir ettiğimiz bir yanıda makyaj ve kasa değişim olaylarını oldukça iyi orantıda gerçekleştiriyor. Bazı otomobillere makyaj yapılsa dahi iyileştirme gerçekleşmezken, Mercedes’in en ufak dokunuşları hayran bırakmaya yetiyor.

Mercedes S Serisinin Yenilenen Dış Yapısı

Mercedes S Serisinin Yenilenen Dış YapısıS Serisini yenilemesinde de aynı şekilde yaptığını görüyoruz. Yapılan makyaj ile far yapısı ve havalandırma ögeleri değişime uğradı. Bu değişim normal olarak AMG versiyonlarada işlendi.

GCM Yatırım Banner

Mercedes S63-65 AMG Ön Görünümü:

Mercedes S63-65 AMG Ön GörünümüYolların sedan saloon kralı S Serisinde, far büyüklüğü değişmezken içerisinde bulunan mercek ve Led aydınlatmaların formları ve yerlerinde değişim yapıldı. Farlarda yapılan şekil değişikliğinin dışında, yansıtma mesafeleri geliştirilerek daha uzun mesafelerin aydınlatılması sağlandı. Far yapısının içerisinde 3’lü ayrılan ışıklandırmaların duruşu muazzam!

Mercedes S63-65 AMG Izgara ve Tampon Yapısı:

Mercedes S63-65 AMG Izgara ve Tampon YapısıYeni S63-65 AMG‘nin ızgara yapısının daha kalın çubuklar ve fazla krom detay kullanılması dikkatimizi çekti.  Tamponuna geldiğimiz zaman; bir önceki modele göre daha yuvarlak hatlarda olduğunu görüyoruz. Tampon ve difüzörde yapılan değişimin içeriği, büyüklüğe müdahale edilmeden köşeli olan yerler daha oval şekilde tasarlanmış.

Difüzör etrafına yapılan krom sportif hava katarken, renk seçiminin parlak siyahtan yana kullanılması oldukça isabetli olmuş. Birde tamponun bu şekil tasarımı aracın soğutma modüllerine en etkili ve fazla havasının girmesi sağlanmış.

Mercedes  S63-65 Yan Görünümü

Mercedes S63-65 Yan GörünümüBu tip devasal sporcuların profil yapıları en çekici tarafları olur. AMG, S Sınıfları için detaylı işçiliğini burası içinde konuşturmuş. Rakiplerinde gerilim yaratmak amacıyla çamurluklarına kaputunun altından bilgiler sunmuş. Marşpiyel kısımlarına da yapılan krom uygulama ile beraber ağır görünüm havası yavaş bir şekilde değişmeye başlıyor.

Mercedes S63-65 AMG Jant Yapısı:

Mercedes S63-65 AMG Jant YapısıYukarıda yavaş ilerleyen hava değişimi, AMG’nin özel olarak imal ettiği 20″ jantlar ile yerini fırtınaya bırakıyor. Jantlar hakkında söylenen bir şeyde, dünyanın en kalite şekilde yapılan jantları olduğunu yönünde! S63 ile S65 arasında jant bakımından bir fark olmayıp her ikisi de aynı boyutları kullanmaktadır. AMG 20 inç boyutlu jantları için seramik parlatma yaparak profil kısmında son noktayı koymuş. Unutmadan söylemem gerekirse, jantların mat siyah seçeneği de müşterilere sunuluyor.

Mercedes S63-65 AMG Arka Görünümü

Mercedes S63-65 AMG Arka GörünümüS AMG Serisinin ön tarafındaki grafiklerin arka kısma da taşındığını görüyoruz. Yeniden tasarlanan arka tampona özel çift performans egzozu takılmış. Arka kısımda yapılan parlak siyah difüzör tasarımı tekrardan beğenimi kazandı. Bence bu saatten sonra +300 km’ye çıkabilen spor arabalar biraz dikkatli olması gerekiyor!

İç Mekanda AMG Müdahalesi Olduğu Anlaşılıyor

İç Mekanda AMG Müdahalesi Olduğu AnlaşılıyorS Serisinin yenilenmesi ile en çok ses getiren kısmı kokpiti oldu. Hatta, Mercedes yeni S Serisine dair yayınladığı ilk fotoğraflar iç kısımdan gösterildi. İç mekanın bazı yerlerinde farklı tasarım ve renk uygulamaları yapıldı.

Mercedes S63-65 AMG İç Mekan Yapısı

Mercedes S63-65 AMG İç Mekan YapısıDışı kadar çevik bir yapıya bürünen kokpit de, üst düzey kalite anlayışına devam edilmiş. AMG koltuk, direksiyon ve ekran içeriğinde önemli güncellemeler yapmış.

Mercedes-Benz S Serisi Tarihi Hakkında Bilgi Almak için Tıklayın.

Mercedes S63-65 AMG Yeni Direksiyon Görünümü:

Mercedes S63-65 AMG Yeni Direksiyon Görünümü:Yeni S‘lere AMG tasarımı olan, 3 kollu tepkilere daha iyi cevap verebilen direksiyona yer verilmiş. Sürüş deneyimi üzerinde oldukça iyi olduğu söylenen bu direksiyon, nappa deri ve dinamik mikrofiber den imal edilmiş.

Mercedes S63-65 AMG Ekran Yapısı:

Mercedes S63-65 AMG Ekran YapısıMercedes S’in 12.3 ekranında yazılım güncelleştirmesi yapılarak daha özellikli hale getirilmiş. Ekrandan devir ve hız göstergelerinin 3 farklı modu ile kullanabiliyorsunuz. Dokunmatik ekrana araç hakkında en detaylı bilgi, yağ sıcaklığı, g-kuvvet ölçer, motor güç oranı, torku, püskürtme ve lastik basınçlarının takibini yapabiliyorsunuz.

Mercedes S63-65 AMG Koltuk Yapısı:

Mercedes S63-65 AMG Koltuk YapısıS63 AMG ve S65 AMG‘nin koltuk yapılarında da güncelleme yapılmış. Hafızalı ve elektrikli koltukların masaj özelliği daha fonksiyonel hale getirilmiş. Yani sürüş sırasında yapılan masajlar daha etkili olacağa benziyor. Spor nappa deri koltukların yanal destekleri de artırılmış. Açıkcası Mercedes’in rüyaları süsleyen üstü açığı S650 Cabriolet versiyonun bir üstü olabileceği aklıma gelmezdi.

Mercedes S63-65’e AMG’den Performans Yüklü Motor Üniteleri Yapılmış 

Mercedes S63-65'e AMG'den Performans Yüklü Motor Üniteleri Yapılmış AMG yeni geliştirdiği motor ünitelerinde beygir artırımı ile beraber daha iyi performans değerleri kaydetmiş. Hacimler aşağı çekilerek daha fazla güçler elde edilmeye çalışılmış.

S63 AMG Motor Ünitesi

S63 AMG Motor ÜnitesiDaha önce kullanılan 5.5L V8 Biturbo rafa kaldırılırken, onun yerine S63’e AMG GT Gran Coupe‘den tanıdığımız 4.0 litre hacimli V8 Biturbo getirilmiş. Mercedes S63 AMG bu motor sayesinde 3.4 saniyede 100 kilometre hıza çıkmayı başarıyor. 900 nm tork üreten bu motor 250 km/h sınırlı maksimum sürate çıkıyor. Sınırları kaldırdığınızda neler olabileceğini az çok tahmin edebiliyorsunuzdur!

S65 AMG Motor Ünitesi

S65 AMG Motor ÜnitesiAMG’nin en ağır silahı olan S65, el yapımı bir 6.0L motor ile geliyor. 12 silindirli akla zarar ünite, biturbo destekli 621 beygir güce ulaşıyor. 1000 nm tork ile zirve yapan ünite, bu koca kütleyi 4 saniyede hızlandırmayı başarıyor.

Mercedes S63 AMG-S65 AMG’ye Getirilen Yeni Güvenlik ve Teknolojik Özellikler

Mercedes S63 AMG-S65 AMG'ye Getirilen Yeni Güvenlik ve Teknolojik ÖzelliklerMercedes S Serisini yenilemesiyle beraberinde son teknolojilerde getirdi. Motor ünitesinden, çekiş sistemine ve güvenlik ekipmanlarına en iyileri eklendi. Şimdi ayrı maddeler halinde bunları inceleyeceğiz.

AMG Silindir Kapatma Teknolojisi

AMG Silindir Kapatma TeknolojisiMercedes S Serilerinin güç versiyonlarının motorları hakkında bilgi verdikten sonra şimdi de motor ünitesi içine yüklenen yeni teknolojiden bahsedeceğim. AMG’nin geliştirdiği bu motor üniteleri, silindir kapatma teknolojisine sahiptir. Eskisine göre +26 hp güç artışı olmasının yanı sıra, yakıt tüketiminde önemli bir azalma sağlanmış. Ayrıca emisyon ölçümlerinde daha düşük değerler alındığını bildirilmiş. Ve silindir kapatmayı S Serisinin ekranından yönetebiliyorsunuz.

AMG Speedshift Şanzıman

AMG Speedshift ŞanzımanMercedes, şanzıman kısmında da kapsamlı değişime giderek vites geçişlerini ve sayısını artırdığını görüyoruz. Önceki S serisinde hatırlayacağımız 7 ileri vites yerine AMG SpeedShift 9 ileri şanzıman getirildi. Silindir kapatma ile birlikte vites sayısının artırılması yakıt ekonomisinde de avantaj sağlandığı gözüküyor. Yanlız S65 AMG’de, 7G-Tronic vitese devam ediliyor.

4Matic 4X4 Sistem

4Matic 4X4 SistemMercedes’in 4Matic sistemi de yenilerek, optimum çekiş sağlanmış. Aracın motor gücünü tekerleklere eşit oranda iletilmesi ve yolda tutunma yetisi en iyisi olacak şekilde programlanmış. Buz ve kaygan zeminlerde verdiği tepki süreleri düşürülerek, güvenlik açısından da iyi sonuçlar elde edilmiş.

AMG Vücut Kontrol ve Fren Sistemi

AMG Vücut Kontrol ve Fren SistemiAMG, S65’in Magic Body Kontrol sisteminde kapsamlı yeniliklerin ardından, bellek geliştirme ile beraber hassasiyetleri artırılmış. Yani Mercedes S63 ve S65 AMG, yol durumlarını yüzeysel tarama yaparak, aktif body kontrol sistemlerini hazır bekletiyor. Ayrıca yüzeysel tarama sistemlerinde kullanılan kamera ve sensörler son geliştirme ürünü olarak takılmış.

2017 Yeni Range Rover Hamann Dizayn Modeli için Tıklayın.

AMG, yeni geliştirdiği kompozit fren sistemini, Mercedes S AMG’ler için opsiyon listesine eklemiş. Frenlerin korozyon direnci artırılarak, daha uzun ömürlü “AMG karbon seramik” durdurma sistemini kullanabiliyorsunuz. Geliştirilen başka bir sistemde kayma önleyici olan ESP. Denge ve kaydırma önleme sistemi son yazılım güncellemesi ile 3 aşamalı hale getirilmiş. AMG S’lerin konfor seçim programlarına göre vereceği tepkiler, S 63 ve S65 AMG tarafından daha öncesi yapılan analizler ile sunuluyor.

Mercedes S63 AMG ve S65 AMG Fiyatları

Mercedes S63 AMG ve S65 AMG FiyatlarıMercedes bu özel ürünleri için oldukça güzel fiyat listeleri hazırlamış. İlk önce Avrupa fiyatları hakkında bilgi verecek olursak; S63 AMG için biçilen fiyat 195 bin $, S65 AMG için biçilen fiyat ise 247 bin $ olarak belirlenmiş. Şimdi kafanızda hemen Türkiye’ye gelse acaba ne kadar olur? soruları belirmeye başladı. Bu araçlarda ek paketler dahil olmadan ki fiyatı S63 AMG 1.7 milyon TL, S65 AMG 2 milyon TL civarlarında satışı yapılmaktadır. Bildiğim kadarı ile bu araçların satış öncesinde özel sipariş notları alınıyor!

Dünyanın en prestijli markalarından birisi olan Mercedes’in hız kesmediğini açıkça gördük. Teknoloji öncüsü Alman firma, yine en iyi yapabilmek adına çalışmış. Normal şartlarda sistemlerinin hiç birini yenilemese bile yine en iyi onda olacaktır. Ancak motor ve donanım dışında, insan güvenliği konuları üzerine oldukça fazla yoğunlaşarak, hayat kurtarıcı unsurların her birini tekrar geliştirilip araçlarında sunmuş. Mesela Mercedes Generation EQ ve Vision Van Concept modelleri ile aslında bizlere ileri dönük planlarında da bahsetmiş oluyor.

Detay atlamayan Alman firma, konforunda ve donanım konularında kesinlikle ödün vermemiş. Bunların hepsini bir araya getirdiğinizde, Mercedes fabrikasının duvarında yazan “Daha İyisini Tanrı Yapar” sözü ortaya çıkıyor. İncelemiş olduğumuz bu süper sedanlar hakkında sizin düşünceleriniz neler olur?

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın