Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Red Bull F1 Racing Dört Tekerlek Değişiminde Rekor Süreye İmza Attı!

HABER GİRİŞ

Video için bir hatırlatma yapalım; ilk 8 saniye son rekor görüntüleri olup, devamı 2 hafta önceki 1.91’lik çalışma. Aston Martin & Red Bull takımı en hızlı lastik değişiminde rekoru kendine yazdırdı. Formula takımları için en çok önem arz eden şeylerden birisi, süre kaybetmemek. F1 aracındaki her bir kontrol kusursuz olmak zorunda. Pitstop girişleri iyi hesaplanmalı. Ne var ki takım içerisinde en az sürücü kadar olan birileri varsa o da bakım ekibidir.

Onlar hata yapamaz. Pitstop bölgesinde geçen hayatları sürekli en hızlı olma yarışı içerisindedir. Takım, 2 hafta önce Red Bull F1 aracının lastiklerini 1.91 saniyede değiştirmiş ve rekor kırmıştı. Genelde 2 ve üzeri saniyeler kaydedilmiştir.

Geçtiğimiz haftadaki Almanya Grand Prix’in de Max Verstappen yine bir pitstop alanına lastik değişimi için girdi ve ekip, 1.88 saniyede hallederek, kendi rekorlarını kırdılar. Gerçekten çok hızlılar.

Elimizi sağdan sola alsak bu kadar süre geçer ve Red Bull’cular bu sürede kocaman dört lastiği değişiyorlar. Bu takım için inanılmaz bir avantaj. Sürücünün üzerindeki baskının biraz daha alt seviyesini çeken pitcrew ekibinde bir kişinin o tabancayı orta göbeğe dokunduramaması, yarışın seyrini değiştirebilir.

Gördüğümüz adamlar belki de günlerinin çoğunu bu işin pratiğini yapmakla geçiriyor. İzlemesi buradan kolay. Video hızını 0.25x seviyesine alarak baktığınızda nasıl olur da lastik çıkarma, yenisini takma ve bijonu sıyırmadan sıkma bu kadar nizamlı olabilir diyeceksiniz!

GCM Yatırım Banner
Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın