Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Metemtur Hisseleri İnşaat Ruhsatı Haberiyle %5 Yükseldi

Metemtur Kamuyu Aydınlatma Platformu’nda Bodrum’daki bir projesinde inşaat faaliyetlerine başlanacağını duyururken, hisseler sert sıçradı.
Metemtur Hisseleri İnşaat Ruhsatı Haberiyle %5 Yükseldi
Yorum

Metemtur Yatırım Enerji Turizm ve İnşaat Anonim Şirketi, Muğla ilindeki bir projesinin ruhsatına dair son gelişmeleri duyurdu. Şirket geçen yıl Ekim ayında, Bodrum’un Koyunbaba mahallesi, 212 ada 1 Parseldeki arsa üzerinde devam eden gayrimenkul projesi için hazırlanan avan projenin Bodrum Belediyesi tarafından onaylandığını açıklamıştı.

Bugün yapılan açıklamada ise belediyeye yapılan inşaat ruhsatı başvurusunun onaylandığı bildirildi. İnşaat ile ilgili olarak gerekli planlamaların tamamlandığı ve faaliyetlere başlanacağı kamuoyuna duyuruldu.

Yatırımcılar bu gelişmeyi olumlu fiyatlarken, şirket hisselerinde sert yükseliş yaşandı.
Metemtur Hisseleri %4,92 Artıda
Kaynak: Paratic Piyasalar

Metemtur hisseleri (METUR), güne 3,86 lira ile son kapanış seviyesinden başladı. Gün içi en düşüğü 3,82 TL olarak kaydettikten sonra saat 13.30’a kadar 3,83 ila 3,87 arasında hareket etti.

Hemen ardından gelen inşaat faaliyetlerine başlanacağı haberi keskin bir yükseliş olmasını sağladı. Saat 14.05’te 4,09 TL’ye kadar yükseldi. Günlük kazancı %5’i aşan ve Metemtur hisseleri saat 14.55’te %4,92 artışla 4,05 TL’den işlem görüyor.

Gün içinde kaydettiği en tepe nokta, 3 Ocak Pazartesi’den bu yana gerçekleşen en yüksek fiyat oldu. Hisseler keskin sıçramanın ardından haftalık kazancını %3,58’e taşıdı.

Son bir aylık dönemde 3,22 – 4,50 lira arasında hareket eden şirket hisseleri yatırımcısına %14’ten fazla kazanç sundu. Diğer yandan yıllık periyotta negatif getiri sağlayan hisse senetleri arasında yer alıyor. %56’dan fazla gerileyen fiyatlar 2,64 ile dip, 14,62 ile zirveyi kaydetti. Tarihi rekorunu 9 Mart 2021’de kırmıştı.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu