Paylaşım

Diego Armando Maradona’nın En İyi 10 Golü ve Muhteşem Hareketleri

 

Onlarca yıllık futbol tarihinden nice futbolcular gelip geçmiştir. Bu futbolculardan bazıları takımlarının en değerli oyuncusu olurken bazıları ise çok fazla göze batmayan bir kariyer yaşayarak futbol hayatının sonuna gelmektedir.

Ancak bazı futbolcular vardır ki aradan uzun yıllar geçse de arkalarında yıllarca unutulmayacak izler bırakmayı başarmışlardır. Futbol tarihine isimlerini altın harflerle kazımış bu oyuncular, her zaman hatırlanmış ve isimlerini ölümsüz kılmışlardır.

Videoda bu ölümsüz futbolcular arasında en iyilerden birisinin performanslarına tanık olacaksınız. Arjantinli eski futbolcu Diego Armando Maradona, futbol tarihi boyunca gelmiş geçmiş en unutulmaz futbolculardan biri olarak yer etmiştir. Dünyanın gelmiş geçmiş en büyük futbolcuları kim diye sorduğunuzda ilk sayılacak isimlerden birisi mutlaka Maradona olmaktadır.

Videoda Maradona’nın kariyeri boyunca attığı en iyi 10 golün görüntülerine tanık oluyorsunuz. Muhteşem bir sol ayağa sahip olan Maradona, futbol hayatı boyunca akıllara durgunluk verecek goller atmıştır. Oynadığı takımlarda ise büyük başarılara imza atmıştır.

Maradona, futbol kariyeri sonrasında Pele ile beraber 20. yüzyılın oyuncusu unvanını almaya hak kazanmıştır. Maradona kulüp kariyeri boyunca en parlak dönemini İtalyan futbol kulübü Napoli’de geçirmiştir. Milli takımında da büyük işler yapan Maradona, 1986 Dünya Kupasını Arjantin’in kazanmasında başrol oynamıştır.

Maradona’nın gollerinin çoğunda, topu ayağına aldığı zaman rakip oyuncuları adeta ipe dizdiğini görüyorsunuz. Muhteşem bir tekniğe ve hıza sahip olan Maradona, performansı ile futbolseverlerin gözünün pasını silmeyi başarmıştır.

Maradona’nın futbol hayatı çeşitli çalkantılara da neden olmuştur. Uyuşturucu madde kullandığı için bir süre futboldan men edilmiş efsane futbolcu, maalesef olumsuz dönemlerden geçmiştir. Ancak yine de geride bıraktığı parlak futbol kariyeri ile Maradona, halen tüm zamanların en iyi futbolcuları arasında akla ilk gelen isimlerden biri olmaktadır.

Paratic Piyasalar


Yorumları Görmek İçin Tıklayın

Bunu okuyan bunları da okur