Paratic İçerik Arama
Yatırım yapmaya başla!

Eşsiz Bir Çizim Tekniği Olarak Mandala Sanatına Dair GörüntülerEşsiz Bir Çizim Tekniği Olarak Mandala Sanatına Dair Görüntüler

Sanatın, her koşulda yapılabilmesi ve insanların hayatlarına anlam katması mümkün. Daha önceki videolarımızda bazı sanat dallarına yer vermiştik. Bu videomuzda ise biraz farklı ve eğlenceli bir sanattan bahsedeceğiz.
Kırtasiyelerden hazır olarak alınan mandala kitaplarını biliyorsunuzdur. Bu mandala şekillerinin nasıl yapıldığından bahsedelim.

Bunun için başka yöntemler de kullanılıyor fakat biz yalnızca birinden bahsedeceğiz. Videoda gördüğünüz gibi bir cetvel, ince uçlu bir kalem ve çizgisiz bir kâğıda ihtiyacınız var. Öncelikle cetveli kullanarak mandalanın en dış çizgisini çiziyorsunuz.

Daha sonra iç kısımdan başlayarak istediğiniz miktarda küçük çemberler çiziyorsunuz ve içlerini aklınızdaki herhangi bir kendini tekrar eden şekille dolduruyorsunuz. İşte mandalanız hazır. Bu mandalanın yapım aşamalarına dair görüntüleri yukarıdaki videomuzda izleyebilirsiniz. İyi seyirler.

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın.

Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı

Bunu okuyan bunları da okur