Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Majörlerden EUR/USD Varyant Endişeleriyle Negatif İşlem Görüyor

Euro, Avrupa genelinde yayılan kısıtlamalar ve yeni varyanta ilişkin endişelerle dolar karşısında Temmuz 2020 sonrası düşük seviyelerde kaldı.
Majörlerden EUR/USD Varyant Endişeleriyle Negatif İşlem Görüyor
Son Güncelleme: 
Yorum

Geçen hafta Haziran 2020 sonrası en zayıf seviyelerine gerileyen euro dolar paritesi, Cuma günü 1,1323’e kadar yükselip bu seviyede kapanış yaptı.

Bugünkü seansa 1,1313’te düşük başlangıç yapan EUR/USD paritesi, Avrupa seansında 1,1260’a kadar gerileyen parite buradan aldığı destekle yeniden yükselişe yöneldi. TSİ 13.00’da açıklana Euro Bölgesi verilerine ise tepki vermedi.

TSİ 14.38’de yüzde 0,28 ekside dururken gün içi hareket aralığı 1,1260 – 1,1314 oldu.
EUR/USD 29 Kasım
KAYNAK: Piyasa.paratic.com

Haftalık bazda yüzde 0,50 artan parite, aylık yüzde 2,4 değer kaybetti.

Eurodaki toparlanma, zayıf ABD doları ve yeni Covid varyantının devam eden ekonomik toparlanma üzerindeki olası etkileriyle düşen tahvil getirileriyle yönlendirildi.

Yine de euro, Avrupa genelindeki kısıtlamalar ve yatırımcıların ABD Merkez Bankası’nın para politikasını diğer büyük merkez bankalarından daha hızlı sıkılaştıracağına ilişkin beklentilerle Temmuz 2020‘den sonra en zayıf seviyesine yakın kaldı.

Ekonomik veri cephesinde nihai okumaya göre Euro Bölgesi’nde tüketici güveni göstergesi, artan COVID-19 vakalarına ilişkin endişeler ve bölge genelinde pandemi kaynaklı yeni kısıtlamalar olasılığı nedeniyle bir önceki aydaki -4,8’den Kasım 2021’de -6,8’e geriledi. Bu Nisan 2020 sonrası en düşük okumayı işaretledi.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu