Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Piyasalar: Döviz, Altın, Borsa, Kriptolar RSS Interactive
Sponsorlu Yatırım yapmaya başla!

Majörlerin En Çok Artanı USD/JPY Paritesi Pandemi Öncesine Yaklaştı

Güçlü yükselişiyle majör pariteler arasında ilk sırada yer alan USD/JPY, 111,47 seviyesini test etti.
Majörlerin En Çok Artanı USD/JPY Paritesi Pandemi Öncesine Yaklaştı

Amerikan dolarının Japon yeni karşısındaki değerini yansıtan USD/JPY paritesi, bugün güçlü yükselerek Mart 2020 sonrası en güçlü seviyelere yaklaştı. Dün en son 111,01’de işlem gören majör parite, bugünkü seansa 111 ile başlayıp kazançlarını genişleterek ilerledi.

ABD para birimini emsal sepeti karşısında izleyen dolar endeksi 93,67 ile 2021’in ikinci zirvesini kaydederken hareketlenen parite 111,47’ye kadar çıktı.

TSİ 14.51’de yüzde 0,34 artıda fiyatlanan USD/JPY, Temmuz’daki 111,66’nın ardından en yükseğini gördü.
USD/JPY 111,47 Test
KAYNAK: Piyasa.paratic.com

Haftalık bazda yüzde 2 artarken aylık kazanç yüzde 1,50 oldu. Tüm göstergelerde pozitif duran parite yıllık bazda yüzde 5,6 değerlendi. Aynı dakikalarda en çok artan majör pariteyi temsil etti.

Yükselişin sürmesi durumunda izlenecek ilk teknik direnç seviyesi 111,58’i gösterirken düşüş durumunda 111,06 ilk teknik destek seviyesi olarak görev yaptı.

Japon yeni Temmuz’da kaydettiği ve aynı zamanda Mart 2020 sonrası en zayıf seviyelerine dönerken USD/JPY majörler arasında en çok artan parite oldu.

Duyarlılık artan ABD Hazine tahvil getirileriyle yönlendirildi. Buna ek olarak Çinli gayrimenkul devi Evergrande endişeleri ve Japonya’nın iktidar partisinde yaklaşan seçimler de rol oynadı.Sponsorlu Yatırım yapmaya hemen başla!
#Ekonomi kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSponsorlu
SAT
AL
Sponsorlu
Sponsorlu
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum