Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Piyasalar: Döviz, Altın, Borsa, Kriptolar RSS Interactive
Sponsorlu Yatırım yapmaya başla!

Kayıplarını Telafiye Çalışan Gümüş Aylık %6 Düştü

Gümüş artıda işlem görse de 10 ayın en zayıf seviyelerinden kurtulamadı.
Kayıplarını Telafiye Çalışan Gümüş Aylık %6 Düştü

22,39 dolar üzerinde artıda seyreden gümüş, Kasım 2020’den sonra en zayıf seviyelerinde kaldı. Geçen haftanın son işlem gününü 22,41 dolardan tamamlayan gri metal, Eylül ayının son haftasına 22,40 dolarla yatay başladı.

22,75 dolardaki gün içi yüksek seviyesini Asya seansında kaydeden gri metal, sonrasında kazançlarının bir kısmını verse de pozitif seyrini sürdürdü.

TSİ 15.11’de yüzde 0,85 artıda işlem görürken gün içi hareket aralığı 22,39 – 22,75 dolar oldu.
Gümüş Artış 10 Ayın En Düşük Seviye
Kaynak: Piyasa.paratic.com

Haftalık bazda yüzde 1,50 değerlense de aylık bazda yüzde 6 düşüş kaydetti. Yıllık olarak ise yüzde 2 eksiye düştü. Piyasalarda ABD Merkez Bankası’nın parasal teşviği ne kadar hızlı kısmaya başlayacağına dair sinyaller tartılmaya devam ediyor.

Büyük ekonomilerin merkez bankaları, artan enflasyonist baskılar arasında şahin tarafa dönüyor. İngiltere Merkez Bankası’nın yakın zamanda ılımlı bir sıkılaştırma durumunun güçlendiğini belirtmesi de gümüş fiyatlarını baskıladı.

Bu arada doların 93 üzerinde seyretmesi de değerli maden için iştahı azalttı. Gümüşün yukarı yönlü hareketini devam ettirmesi durumunda izlenecek ilk teknik direnç seviyesi 22,78 dolar olacak.

Yön tersine döner de düşüş başlarsa 22,43 dolar ilk teknik destek noktası olarak görev yapacak.Sponsorlu Yatırım yapmaya hemen başla!
#Ekonomi kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSponsorlu
SAT
AL
Sponsorlu
Sponsorlu
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum