Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Piyasalar: Döviz, Altın, Borsa, Kriptolar RSS Interactive
Sponsorlu Yatırım yapmaya başla!

Kanadalı Borsa Endeksi 3. Gününde Rekor Kırdı

Kanada’nın ana borsa endeksi S&P/TSX Kompozit, bugün yine zirve tazeledi.
Kanadalı Borsa Endeksi 3. Gününde Rekor Kırdı

Kanadalı gösterge endeks S&P/TSX Kompozit, dün 20,689.58 puanda kapandıktan sonra 2 Eylül seansına 20,726.69 puanla rekor seviyede başladı.

Açılışın ardından güçlü seyrini sürdüren endeks, böylece üçüncü gün üst üste rekor kırmış oldu.

TSİ 17.30’da yüzde 0,45 artıda fiyatlanan S&P/TSX, 20,726.69 – 20,794.49 aralığında hareket etti.
S&P TSX Rekor
Kaynak: MarketWatch

5 günlük kazancı yüzde 1,40’a yaklaşırken 1 ayda yüzde 2 değerlendi. 3 ayda yüzde 4,25 artarken bir yılda 26,40 artış gösterdi.

Yükseliş yüksek petrol fiyatlarının enerji hisselerini yükseltmesiyle desteklendi.

Ekonomik veri cephesinin detaylarına göre Kanada’dan yapılan ihracat, bir ay içinde yüzde 0,6 artışla Temmuz’da 53,7 milyar Kanada dolarına yeni bir rekora ulaştı. Bu, çoğu ürün bölümündeki sevkiyatlardaki geniş artışla desteklendi.

Satışlar, tedarik sorunları ve küresel yarı iletken yonga kıtlığı nedeniyle son aylarda düşük üretim çıktısını yansıtarak en çok motorlu taşıtlar ve parçalarda arttı.

Kanada’ya yapılan ithalat da bir ay içinde yüzde 4,2 artarak Temmuz ayında 53,0 milyar CAD ile tüm zamanların yükseğine ulaştı. Bununla birlikte Kanada’nın Temmuz ayındaki ticaret fazlası 0,78 milyar Kanada doları olarak piyasanın 1,40 milyar fazlaya ilişkin beklentilerini kaçırdı.Sponsorlu Yatırım yapmaya hemen başla!
#Ekonomi kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSponsorlu
SAT
AL
Sponsorlu
Sponsorlu
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum