Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Kanada Faiz Kararı Bekleyen USD/CAD Yaklaşık 3 Haftanın Düşüğüne Geriledi

Kanada Merkez Bankası kararını bekleyen USD/CAD paritesi, yaklaşık 3 haftanın düşüğüne geriledi.
Kanada Faiz Kararı Bekleyen USD/CAD Yaklaşık 3 Haftanın Düşüğüne Geriledi
Son Güncelleme: 
Yorum

Dolardaki genel zayıflıktan faydalanan Kanada doları, bugün hafif yükseldi. Bugün 1,2632’ye kadar gerileyen USD/CAD paritesi, yaklaşık 3 haftanın düşük seviyesini kaydetti.

Dün en son 1,2647’de fiyatlanan parite, bugünkü seansa 1,2648’le başladı. Toparlanmaya çalışsa da TSİ 10.30 sıralarında test ettiği 1,2665’te karşılaştığı dirençle yönünü aşağıya çevirdi.

TSİ 12.18’de yüzde 0,03 ekside dururken gün içi hareket aralığı 1,2632 – 1,2665 oldu.
USD/CAD 3 Hafta Düşük
KAYNAK: Piyasa.paratic.com

Haftalık bazda yüzde 1,3 düşen majör parite, aylık bazda yüzde 1,7 artış gösterdi. Yıllık bazda ise yüzde 1,2 değer kaybı yaşadı.

Kanada dolarının yükselişi, petrol fiyatlarındaki keskin toparlanma ve Omicron varyantına ilişkin endişelerin azalmasıyla yönlendirildi. Aynı zamanda bugünkü Kanada Merkez Bankası toplantısına ilişkin şahin beklentiler etkili oldu.

Ekim ayında niceliksel genişleme programını sona erdirmeye karar veren Kanada Merkez Bankası’nın sonraki adımları hakkında ipuçları aranacak.

Bununla birlikte son verilerde açıklanan istihdam raporu, Kanada ekonominin Kasım ayında net 153,7 bin istihdam eklediğini gösterdi. Üçüncü çeyrek gayri safi yurt içi hasıla (GSYİH) rakamları ise ekonominin yıllık bazda yüzde 5,5 büyüdüğünü ortaya serdi.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu