Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Piyasalar: Döviz, Altın, Borsa, Kriptolar RSS Interactive
Sponsorlu Yatırım yapmaya başla!

Japon Yeni Dolar Karşısında 3 Yılın En Zayıf Değerine Geriledi

Japon yeni üzerinde baskılar artarken para birimi dolar karşısında 3 yılın en düşük seviyelerinde işlem görüyor.
Japon Yeni Dolar Karşısında 3 Yılın En Zayıf Değerine Geriledi

Haftanın ilk gününde en çok artan majör parite olarak öne çıkan USD/JPY, bugün yeni yüksek seviye test etti. Dünkü kapanış fiyatı 113,30 olan parite, 12 Ekim seansına yatay başladıktan sonra yükseldi.

İlk 4 saatlik kapanış sonunda 113,49 ile Aralık 2018 sonrası en güçlü değerini kaydetti. Bu noktada karşılaştığı dirençle yönünü aşağıya çevirerek hafif ekside işlem
görmeye başladı. Ancak 113 eşiğinin altına inmedi.

TSİ 10.48’de yüzde 0,04 ekside duran paritenin gün içi hareket aralığı 113 – 113,49 oldu.
USD/JPY 3 Yıl Yüksek
KAYNAK: piyasa.paratic.com

Son veriler ışığında majör parite dolardaki güçlenmeyle aylık yüzde 2,9 değerlendi. Haftalık bazda yüzde 1,5 artış olurken yıllık kazanç yüzde 7,4’e ulaştı.

Japon yeni üzerindeki baskılar, ABD’deki faiz oranlarının emsallerinin önüne geçeceği ve enerji fiyatlarındaki artışın Japonya’nın ABD dolarına talebi artıracağı yönünde artan beklentilerle yönlendirildi.

FED şahin tonlu açıklamalar yapmaya devam ederken Japonya Merkez Bankası’nın genişleyici para politikasını sürdüreceği yönünde güvercin açıklamaları, pariteyi yeni yüksek seviyelere götürdü.

Société Générale ekonomistleri USD/JPY için dünkü notlarında şu ifadelerle tahminde bulundu:

“USD/JPY şimdi 112.23/112.00 ile 2020 zirvesinin üzerine çıkarak yukarı yönlü momentumun kalıcılığını vurguluyor. Bir sonraki potansiyel hedefler 113.10’da ve 113.40/113.90’da yer alıyor.”Sponsorlu Yatırım yapmaya hemen başla!
#Ekonomi kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSponsorlu
SAT
AL
Sponsorlu
Sponsorlu
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum