Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

İş Bankası Hisseleri %5 Artışla Dünkü Kayıplarını Telafi Ediyor

İş Bankası hisseleri dün sert satış görürken, bu sabah açılışta %6’dan fazla prim yaparak toparlanma eğilimli hareket ediyor.
İş Bankası Hisseleri %5 Artışla Dünkü Kayıplarını Telafi Ediyor
Son Güncelleme: 
Yorum

Türkiye İş Bankası A.Ş. Class C (ISCTR) hisseleri, Pazartesi günü 8,10 TL’ye çıktıktan sonra kapanışı 7,60 seviyesinden yaptı. Yurt içi pay piyasalarının genelinde gerçekleşen sert satış dalgası İş Bankası hisselerinde de etkisini gösterdi.

Banka hisseleri öğleden sonraki işlemlerde 7,22’ye kadar geriledikten sonra kapanışa doğru hafif toparlandı. Bu sabah ise kayıplarını telafi etmeye yöneldi.

İş Bankası hisseleri güne 8,30 liradan başladıktan sonra 8,32’ye sınırlı yükseldi.
İş Bankası Hissesi 8,00 TL
Kaynak: Paratic Piyasalar

Hisseler saat 10.50’de %5,13 artışla 8,00 TL’den işlem görüyor. Pazartesi günü verdiği kayıplarını silmeye çalışsa da haftalık bazda %5 negatif bölgede hareket ediyor.

Geçtiğimiz Cuma günü 9,46 ile tüm zamanların en yüksek seviyesini kaydetmişti. Son gerçekleşen değişimlerin ardından aylık kazancı %11,76, yıllık %25,07 seviyesinde güncellendi.

Analistler dün açıklanan ihraç tavanına ilişkin, Sermaye Piyasası Kurulu (SPK) başvurusunun hisseler üzerinde nötr etki yaratacağını belirtti.

Banka, yurt dışında ihraç edilmek üzere, toplamda 5 milyar dolar veya Türk lirası da dahil diğer para birimlerinde muadili tutara kadar, sabit ve/veya değişken faizli, özkaynak hesaplamasına dahil edilecek borçlanma araçları da dahil olmak üzere tahvil, bono veya benzeri türden borçlanma aracı ihraç edilmesi için SPK’ya başvuru yaptı.

Bu arada dün Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Bakanlar Kurulu toplantısı sonrası yaptığı açıklamanın ardından, Türkiye Bankalar Birliği’nden de (TBB) paylaşım geldi.

TBB Yönetim Kurulu Başkanı ve Ziraat Bankası Genel Müdürü Alpaslan Çakar, dövize çevrilebilir mevduat sistemine kamu ve özel bütün bankaların dahil olabileceğini söyledi.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu