Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Piyasalar: Döviz, Altın, Borsa, Kriptolar RSS Interactive
Sponsorlu Yatırım yapmaya başla!

İngiltere’nin Haziran’daki Konut Fiyat Artışı GBP/USD’yi 1,39’a Yükseltemedi

İngiltere'nin beklenen verilerinden Nationwide konut fiyat endeksi beklenti altı artarken sterlin dolar karşısında yükselemedi.
İngiltere’nin Haziran’daki Konut Fiyat Artışı GBP/USD’yi 1,39’a Yükseltemedi

İngiliz sterlininin Amerikan doları karşısındaki değerini yansıtan GBP/USD paritesi, ülkenin beklenen konut fiyat endeksi verilerinin ardından yükselemedi.

Bu sabah açıklanan rapora göre İngiltere’nin Nationwide konut fiyatları endeksi Haziran’da yıllık bazda yüzde 13,4 artarken yüzde 13,7’lik beklentileri karşılamadı. Öte yandan Kasım 2004’ten bu yana zirveyi işaretledi. Aylık bazda konut fiyatları Mayıs ayındaki yüzde 1,7’lik artışın ardından yüzde 0,7 arttı.

Dün 1,3881 seviyesinde kapanış yapan GBP/USD paritesi, bugüne yatay başladı.
GBP/USD Yükselemedi
Kaynak: Piyasa.paratic.com

Gün içi düşük 1,3858, gün içi yüksek 1,3886 olurken parite 1,39’a çıkamadı. Böylelikle geçen haftanın 1,37’lik düşük seviyelerinden sonra 6 Mayıs’taki 1,3857’nin ardından en zayıf değerini kaydetti.

Ülkenin konut fiyat artışını gösteren verilerin açıklandığı TSİ 09.00’da 1,3870’lik düşüğe inen sterlin dolar ikilisi, sonrasında bu seviyelerde seyrini sürdürdü.

TSİ 09.27’de yüzde 0,06 kayıpla ilerleyen parite, 1 Haziran’da test edilen 1,4249’luk zirveden uzaklaşmaya devam etti.

ABD dolarındaki toparlanmanın yanında İngiltere Merkez Bankası’nın geçen haftaki güvercin duruşuyla baskı altında kalmayı sürdüren parite, TSİ 11.30’da açıklanacak ipotek onaylarını ve BOE’nin tüketici kredisi verilerini bekliyor.Sponsorlu Yatırım yapmaya hemen başla!
#Ekonomi kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSponsorlu
SAT
AL
Sponsorlu
Sponsorlu
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum