Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

İki Gündür 90 Altında Kalan Dolar Endeksi Toparlanmaya Çalışıyor

Dünün ardından bugün de 90 altında seyrini sürdüren dolar endeksi toparlanmaya çalışıyor.
İki Gündür 90 Altında Kalan Dolar Endeksi Toparlanmaya Çalışıyor
Son Güncelleme: 
Yorum

Dün 89,53’le 7 Ocak’taki 89,32’den sonra en düşük değerini test eden ABD dolar endeksi (DXY), bugün yeniden 4,5 ayın en düşük seviyelerine dokundu. 25 Mayıs’ta en son 89,64’ten işlem gören DXY, yeni güne 89,69’la başlarken gün içi en düşük 89,59’u gördü.

Buradan aldığı destekle yükselmeye başlayarak pozitif bölgeye geçmeyi başardı. 89,72’lik yükseği test eden DXY, sonrasında kazançlarının bir kısmını geri verse de artıda seyrini sürdürdü. TSİ 10.20 sıralarında yüzde 0,08 artıda hareket ederken görüldü.

Dolardaki zayıflık sürerken DXY ardışık iki gündür 90 seviyesinin altında duruyor.
ABD Dolar Endeksi 90 Altı
Kaynak: MarketWatch

Küresel piyasalardaki yükseliş trendi sürerken ve artan toparlanma beklentileri risk iştahını artırırken doların kısa vadede kayda değer yükselişe geçeceği düşünülmüyor.

ABD Merkez Bankası (FED) yetkilileri son günlerde enflasyondaki son artışın geçici olduğunu öne sürerek endişeleri gidermeye çalışsa da tedirginlik sürüyor.

Dolar endeksi için izlenecek verilere bakıldığında ise kişisel tüketim harcama enflasyonu, ilk çeyrek için gayri safi yurt içi hasılanın ikinci tahmini ve haftalık işsizlik başvuruları öne çıkıyor.

ING’nin günlük notunda da dolar için olumlu görünüm çizilmedi. Düzelen küresel ekonomi ve daha senkronize bir büyüme görünümünün işaretlerine atıf yapan ekonomistler, bunun doların gelişeceği bir ortam olmadığını belirtti.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu