Yatırım yapmaya başla!

Hubble Uzay Teleskobu Görüntüleri ve Uzayda Çektiği FotoğraflarHubble Uzay Teleskobu NASA tarafından 1990 yılında, evrenden görüntüler aktarması amacı ile uzaya fırlatılmıştır. Bu teleskop dünyanın yörüngesinde bulunmakta ve dünyaya birbirinden büyüleyici görüntüler aktarmaktadır. Videoda Hubble Uzay Teleskobu ile evrenin keşfine tanık olacaksınız.

Görüntülerde dünyanın yörüngesinde olan teleskobun büyüleyici çekimleri ile baş başa kalıyorsunuz. Gücünü güneşten alan bu teleskop uzayın bilinmeyen yüzünü bizlere yansıtmayı başarıyor. Uzayın sonsuz boşluğundaki milyonlarca yıldızın bir arada olduğu görüntüler hayranlık uyandırıyor.

Bu teleskobun objektifinden yansıyan görüntüler ile gidilmesi imkansız noktalardan çok özel görüntüler aktarılabiliyor. İzlenen görüntüler sayesinde evrenin vakıf olmadığımız pek çok sırrı konusunda da fikir sahibi olabiliyoruz. Nasa’nın uzayla ilgili elde ettiği verilerde bu teleskop büyük önem taşımaktadır.

Hubble Uzay Teleskobu alçak dünya yörüngesinde bulunmaktadır ve saniyede 75 km hız ile hareket etmektedir. Teleskoptan yansıyan görüntülerde galaksideki gezegenlerden çok değerli görüntüler aktarılmakta. Bu görüntüler sayesinde yaşadığımız galaksilerde bulunan gezegenler ile ilgili önemli bilgilere ulaşılabiliyor. Nasa’dan yapılan açıklamada, uzaya gönderilen teleskobun 10 bin galaksiden görüntüyü bir araya topladığı belirtilmişti.

Teleskop sayesinde, içinde bulunduğumuz samanyolu galaksisinin oluşumu hakkında önemli donelere ulaşılacağı düşünülüyor. Hubble Uzay Teleskobu’nun zaman zaman kameralarında arızalar meydana gelse de 27 yıldır görevini aktif olarak sürdürmekte ve NASA’ya altın değerinde bilgiler aktarmaktadır.

Hubble Uzay Teleskobu’nu açık havada, zaman zaman dünyadan görebilmek mümkündür. Dünyanın gözü olarak nitelendirebileceğimiz teleskop ile içinde bulunduğumuz galaksi ve etraftaki binlerce galaksi hakkında yepyeni bilgilere ve fikirlere ulaşılmaktadır.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı

Bunu okuyan bunları da okurSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum