Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Microsoft Hibrit Çalışma Modelinin Detaylarını Paylaşırken, Hisseleri Yükseliyor

160 bin çalışanı bulunan Microsoft, 29 Mart’tan itibaren personellerini belli bir kapasiteyle çağırmaya başlayacak. Hibrit çalışmaya geçen şirketin hisseleri %2,6 artıda seyrediyor.
Microsoft Hibrit Çalışma Modelinin Detaylarını Paylaşırken, Hisseleri Yükseliyor
Son Güncelleme: 
Yorum

Microsoft, pazartesi günü yaptığı açıklamada 29 Mart’tan itibaren Redmond ve Seattle merkezlerini açacağını duyurdu. Ancak çalışanlarına tam zamanlı, uzaktan veya hibrit olmak üzere farklı çalışma modelleri sunulacak. ABD’li teknoloji şirketinin hisseleri, söz konusu gelişmeyle haftanın ilk işlem günü primli seyrediyor.

Microsoft Corporation’ın (MSFT) Nasdaq Borsası’nda işlem gören hisseleri açılıştan bu yana yukarı yönde hareket ediyor.
Microsoft Hisseleri Yükselişte
Kaynak: MarketWatch

TSİ 20.50’de %2,61 artışla, 236,36 dolardan işlem gören hisseler, gün içinde 230,37 – 236,9 arasında hareket etti. Geçen haftayı 230,35 dolardan tamamlamıştı. Yatırımcısına yıllık bazda %67 kazanç sağlayan şirket hisseleri, en yükseği 246,01 dolar olarak kaydetmişti.

Coronavirüs salgını nedeniyle merkezlerini aylarca kapalı tutan Microsoft, pandeminin en başından bu yana çalışanlarının sağlığını öncellikli tuttuklarını bildirdi. Bazı çalışanların uzaktan çalışmaya devam etmek istediği, bazılarının ise hibrit modeli tercih ettiği aktarıldı.

Amaçlarının çalışanlara daha fazla esneklik kazandırarak, insanların kendilerini en üretken ve rahat hissettikleri yerde çalışmalarını sağlamak olduğu ifade edildi.

Yerel sağlık verilerini aylardır takip ettiklerini belirten şirket, “Hibrit çalışmanın esnek çalışma politikası, kapsayıcı alan tasarımı ve yenilikçi teknoloji çözümlerini kapsayan yeni bir işletim modeli ve stratejisi gerektirdiğini biliyoruz. Modern iş yeri; şirketlerin yeni çalışan beklentilerini karşılamak, daha dağınık bir işgücünü birbirine bağlamak, iş sorunlarına çözüm yaratmak, yenilik yapmak ve birlikte çalışmak için araçlar sağlamayı gerektirir.” açıklamasında bulundu.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu