Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Piyasalar: Döviz, Altın, Borsa, Kriptolar RSS Interactive
Sponsorlu Yatırım yapmaya başla!

Hektaş Kredi Notu Güncellenirken Hisseleri Düşüş Eğilimini Sürdürüyor

Hektaş kredi notu JCR Avrasya tarafından AA ve A-1+ olarak güncellenirken, hisselerindeki düşüş haftalık %5'i aştı.
Hektaş Kredi Notu Güncellenirken Hisseleri Düşüş Eğilimini Sürdürüyor

Hektaş Ticaret Türk Anonim Şirketi (Hektaş) JCR Avrasya Derecelendirme A.Ş. tarafından yapılan derecelendirme çalışmaları sonucunu paylaştı. Kamuyu Aydınlatma Platformu’na (KAP) yapılan bildirime göre; şirketin uzun ve kısa vadeli ulusal notları AA (Trk) ve A-1+ (Trk) şeklinde güncellendi. Notlara ilişkin görünümleri ise Stabil olarak teyit edildi.

Hektaş’ın uzun vadeli uluslararası yabancı ve yerel para notları BB olarak belirlenirken, görünüm Durağan olarak işaretlendi. JCR Avrasya şirketin güçlü ve zayıf yönlerini de sıraladı. Güçlü gelir ve varlık büyüme performansı, artan net işletme sermayesi seviyesi, 2020’deki değer düşüklüğüne rağmen 2021’in ilk yarısında likidite yapısının toparlanması, güçlü hissedar yapısı, ödenmiş sermaye artışı ile güçlendirilmiş özkaynak yapısı güçlü yönler olarak belirtildi.

Hektaş için kredi notu ve görünümü açıklamasının geldiği sıralarda hisseleri (HEKTS) bir haftalık düşüşünü devam ettirdi.
Hektaş Hisseleri Yüzde 0,50 Düşüş
Kaynak: Piyasa.Paratic.com

Hektaş hisseleri, dünkü işlemleri 8,2 liradan tamamladıktan sonra bugüne 8,24 liradan başlangıç yaptı. Açılışın ardından bir süre yataya yakın seyreden hisseler, düşüşe geçti ve 8,08 liraya kadar geriledi. Buradan bir miktar toparlanma kaydeden hisseler, 8,20 lira seviyesine yeniden ulaşamadı.

Hisseler %0,50 civarında değer kaybıyla 8,17 liradan işlem görüyor. Hisselerin kısa vadeli destek noktaları 8,07 – 7,98 lira olarak sıralanırken, direnç noktaları 8,26 ve 8,36 lira seviyelerinde görev yapıyor.

Hektaş hisselerinin haftalık performansı %5,54 oranında değer kaybına işaret ederken, aylık bazda %2,12 oranında değer kazancı kaydetti. Yıllık getiri performansı ise %126,31 düzeyinde bulunuyor.

Raporda şirketin kısıtlamalı yönleri ise artan finansal kaldıraç, brüt marjlarda ve FAVÖK üretim kapasitesinde sürekli düşüş, üretimde kullanılan etken maddelerin tedarikinde ithalata bağımlılık, sektörün sınırlı ihracat kapasitesi ve üretimde kullanılan girdilerin ithalata bağımlılığı nedeniyle kur riskine maruz kalması, Covid-19 salgını aşı çalışmalarına rağmen önümüzdeki dönem için hala yüksek belirsizlik olması şeklinde sıralandı.Sponsorlu Yatırım yapmaya hemen başla!
#Ekonomi kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSponsorlu
SAT
AL
Sponsorlu
Sponsorlu
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum