Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Piyasalar: Döviz, Altın, Borsa, Kriptolar RSS Interactive
Sponsorlu Yatırım yapmaya başla!

Ham Petrol 1 Milyon Varil Azalan Stokların Ardından 65 Doları Aştı

Haftalık ham petrol stokları piyasanın artış beklentisine karşın azaldı. Bu gelişmenin ardından petrol fiyatlarında %0,6’lık artış oldu.
Ham Petrol 1 Milyon Varil Azalan Stokların Ardından 65 Doları Aştı

Amerikan Petrol Enstitüsü’nün dün akşam 23.30’da açıkladığı verilere göre 12 Mart haftasında ham petrol stokları 1 milyon varil azaldı. Piyasanın beklentisi 2,7 milyon varil artması yönündeydi. Petrol fiyatları açıklama sonrasında dalgalı seyretse de bu sabah kazanç tarafına yöneldi.

ABD türü ham petrolün varil fiyatı, saat 08.47’de %0,65 artıda işlem görüyor.
Ham Petrol %0,65 Yükseliş Gösterdi
Grafik: Piyasa.Paratic.com

Salı günkü işlemlerde 63 dolara inen ham petrol, günün devamında kayıplarını telafi etmeye yöneldi. Haftalık bazda azalan stokların ardından, gece saatlerinde 65 doların üstüne çıktı. Ardından hafif gerileyen fiyatlar, çarşamba gününün sabahında yeniden 65 dolar üstüne çıkmayı başardı.

Brent petrolün varili aynı dakikalarda %0,50 yükselişle 68,73 dolardan işlem görüyor. Fiyatların yıllık değişimi %127 artışa denk geliyor. Analistler ABD türü ham petrolünde, gün içinde 21 ve 50 periyotluk üssel hareketli ortalamaların desteklediği 64,50 – 65,50 bölgesinin takip edileceğini belirtiyor.

Bu seviyelerin dışındaki 4 saatlik kapanışlarda, fiyatlarda netlik oluşabileceği aktarılıyor. 64,50 altında düşüş isteğinin oluşması ve 64,00 – 63,50 seviyelerinin gündeme gelmesi bekleniyor. 65,50 üzerinde ise bir sonraki çıkmak isteyeceği aşamaların 66,00 – 66,50 olacağı bildirildi.

Piyasalar bugün açıklanacak resmi stok verilerini izleyecek. Enerji Bilgi İdaresi tarafından açıklanacak, haftalık ham petrol stoklarının 3 milyon varile yakın artması bekleniyor. Dün özel bir kuruluş tarafından açıklanan verilere göre ülkede benzin stokları 926 bin varil geriledi.Sponsorlu Yatırım yapmaya hemen başla!
#Ekonomi kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSponsorlu
SAT
AL
Sponsorlu
Sponsorlu
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum