Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Günün En Çok Düşen Emtiası Bakır %1 Üzeri Kayıpla İlerliyor

Bakır vadeli işlemleri, yüzde 1’in üzerinde kayıpla günün en çok düşen emtiası olarak öne çıkıyor.
Günün En Çok Düşen Emtiası Bakır %1 Üzeri Kayıpla İlerliyor
Son Güncelleme: 
Yorum

Dün en son 4,54 dolardan işlem gören bakır vadelileri bugüne yatay başlangıç yaptı. İlk 4 saatlik kapanışın ardından yönünü aşağıya çevirirken Avrupa seansında kayıplarını genişleterek 4,48 dolara kadar geriledi.

Buradan aldığı destekle bir miktar toparlanma gösterse de negatif bölgede seyretmeye devam etti. TSİ 14.17’de yüzde 1’in üzerinde ekside ilerleyen kırmızı metal, bu hafta Çin’in beklentilerin altında gelen ihracat verilerinden olumsuz etkilendi.

Aynı zamanda geçen hafta Yangshan bakır ithalat primleri, en az 2012’den bu yana en düşük seviyesine geriledi.
Bakır Yüzde 1 Düşüş
Kaynak: piyasa.paratic.com

Bu da dünyanın ikinci en büyük ekonomisinin denizaşırı metale yönelik iştahında azalmaya işaret etmişti. Bugün 4,4855 ile 4,5555 dolar aralığında hareket eden bakır için yine de görünüm parlak.

Dolarda süregelen ve bir süre daha devam edeceği düşünülen zayıflık değerli maden için görünümü aydınlatıyor.

Zaten birçok analist bu yıl ve 2022’nin ilk çeyreği için bakır fiyatlarının çok daha yüksek olacağını tahmin ediyor. Bank of America emtia stratejistleri, bakır fiyatlarının yıl sonuna kadar ons başına 5,87 dolara kadar çıkacağını öngördü.

Bank of America emtia stratejisti Michael Widmer, kısa süre önce yaptığı bir açıklamada ton olarak ölçülen stokların şu anda 15 yıl önce görülen seviyelerde olduğunu söyledi.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu