Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

%4’ün Üzerinde Düşen Gümüş 1,5 Ayın En Zayıf Değerini Test Etti

Yüzde 4'ün üzerinde değer kaybeden gümüş, bir buçuk ayın en zayıf değerini test etti.
%4’ün Üzerinde Düşen Gümüş 1,5 Ayın En Zayıf Değerini Test Etti
Son Güncelleme: 
Yorum

Günün en çok düşen emtiası olarak ilk sırada yer alan gümüş, yüzde 4’ün üzerinde kayıpla hareket ediyor. Dün en son 23,86 dolarda işlem gören gri metal, bugünkü seansa yatay başladı.

İlk saatlerde yatay seyrederken Avrupa seansında düşüşü hızlandırmaya başladı. 22,62 dolara kadar gerileyen gümüş, buradan aldığı destekle kayıplarını telafiye yöneldi.

TSİ 17.09’da yüzde 4,25 ekside fiyatlanan gümüş, 22,62 – 23,99 dolar aralığında hareket etti.
Gümüş 22,62 Dolar Sert Düşüş
Kaynak: Piyasa.paratic.com

Haftalık bazda yüzde 5,6 değer kaybeden değerli metal aylık bazda yüzde 3,9 düştü. Yıllık bazda da yüzde 17’ye yakın gerileme kaydetti. Gümüş fiyatları baskı altında işlem görmeye devam etti. Gümüş fiyatlamaları baskı altında işlem görmeye devam ederken bir buçuk ayın en zayıf değerini test etti.

Diğer metaller de benzer şekilde ekside işlem gördü. Bugün 4,28 – 4,41 dolar aralığında hareket eden bakır, yazım sırasında yüzde 2,5 düşüyor. Yıllık bazda ise yüzde 39’la artıda kalmayı sürdürüyor.

Yüzde 0,14 ekside işlem gören platinin ise aylık kaybının yüzde 6’yı aştığı görülüyor. Değerli metallerden pozitif ayrışan paladyum ise yüzde 1’in üzerinde artıda fiyatlanıyor. Ancak haftalık, aylık ve yıllık bazda ekside duruyor

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu