Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Gümüş Negatif Bölgede Olsa da 7 Haftanın Yükseğine Yaklaştı

Bugün eksi yönde hareket eden gümüş, yine de zayıf dolar endeksi ve getirilerden aldığı desteği koruyor.
Gümüş Negatif Bölgede Olsa da 7 Haftanın Yükseğine Yaklaştı
Son Güncelleme: 
Yorum

Son dönemde zayıflayan Amerikan dolar endeksinden ve hazine getirilerinden aldığı destekle toparlanan gümüş, bugün 26,66 dolara kadar yükseldi. Bu, dün kaydedilen 7 haftanın yükseği olan 26,72 doların hemen altında kaldı. Önceki yüksek seviye 3 Mart’taki 26,91 dolardı.

ABD gelişmeleri gümüşü olumlu etkilese de dünya genelinde artan vakalar ve aşılama aksaklıkları değeri metalin yükselişini sınırlandırıyor ki TSİ 11.30 sıralarında negatif bölgede seyrediyor.

Dünkü işlemleri 26,63 dolarla tamamlayan gümüş, bugüne 26,64 dolarla yatay başlarken TSİ 09.00’dan sonra hızla düşerek 26,42 dolara kadar geriledi.
Gümüş En Yüksek 26,66 Dolar
Kaynak: piyasa.paratic.com

Ardından kayıplarını geri almaya başlayan emtia, Asya seansında kaydettiği 26,66’lık yüksek seviyenin ötesine çıkamadı. Düşüşün sürmesi durumunda 26,37 dolar ilk desteğe işaret ediyor.

Bununla birlikte değerli maden için görünüm, yaygın beklentilere göre yükseliş meyilli duruyor. Gümüşün diğer birçok değerli metal gibi ABD Başkanı Joe Biden’ın dev altyapı harcama programından faydalanması bekleniyor.

Diğer taraftan emtia piyasasında daha kısa vadede gözler Biden’ın 40 ülke liderine ve Avrupa Birliği’ne davetiyle ABD ev sahipliğinde yapılacak İklim Zirvesi var.

Bugün başlayacak sanal zirveye ilişkin yukarı yönlü risk, ING uzmanlarına göre büyük bir ABD duyurusunun bakır ve alüminyuma savunmasız olanlara fayda sağlayabilecek olması.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu