Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Piyasalar: Döviz, Altın, Borsa, Kriptolar RSS Interactive
Sponsorlu Yatırım yapmaya başla!

Gümüş 3,5 Ayın En Düşük Seviyesinden Alıcı Buluyor

Daha güçlü dolar ve tahvil getirilerindeki yükselişle baskılanan gümüş fiyatları, Aralık ortasından bu yana en düşük seviyeye geriledi.
Gümüş 3,5 Ayın En Düşük Seviyesinden Alıcı Buluyor

Amerikan dolar endeksindeki son yükseliş, emtia fiyatları üzerindeki baskıyı artırdı. Dün 2,5 ayın en düşüğüne gerileyen gümüş, bugün 3,5 ayın en düşük seviyesini kaydetti.

15 Aralık 2020’deki 23,94 dolardan bu yana en zayıf değerini gören gümüş, bugüne 24,70 dolardan başlangıç yaptı. Asya seansı boyunca hafif düşüşle hareket eden değerli metal, TSİ 09.00’dan sonra dik artışla 24,76’lık en yüksek seviyesine ulaştı.

Avrupa seansında fiyat kademeli düşüşe yönelirken 24,29 dolarlık en düşük seviye kaydedildi.
Gümüş 3,5 Ay Düşük Seviye
Kaynak: Piyasa.paratic.com

TSİ 14.10’da Amerikan dolar endeksindeki duruma bakıldığında ise DXY’nin 93,20’yi test ettiği görülüyor. Düşüşün sürmesi durumunda 24,21 dolarlık ilk destek ve 24,06’ya işaret eden ikinci destek izlenecek.

Kıymetli metal için iştah artar da fiyatlar yükselirse 24,91 ilk direnç olacak.

Daha güçlü dolar ve tahvil getirilerindeki yükselişle satıcılı ilerleyen gümüş, GCM Yatırım’ın günlük analizine göre düşüş yönünde ilerleyecek.

Ayrıca GCM’ye göre olası toparlanmalar 25,00 – 25,34 bölgesi ve altında sınırlandığı müddetçe yeni düşüş potansiyeli oluşabilir. Emtianın performansına bakıldığında günlük, haftalık ve aylık bazda eksideyken yıllık bazda %72 kazandırdığı ortaya çıkıyor.Sponsorlu Yatırım yapmaya hemen başla!
#Ekonomi kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSponsorlu
SAT
AL
Sponsorlu
Sponsorlu
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum