Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

En Çok Artanlardan Gümüş 22,77 Dolarla 3 Haftanın Yükseğine Çıktı

En çok artan emtialar arasında yer alan gümüş, 22,77 dolara kadar çıkarak 3 haftanın yükseğini test etti.
En Çok Artanlardan Gümüş 22,77 Dolarla 3 Haftanın Yükseğine Çıktı
Son Güncelleme: 
Yorum

Dünkü seansta 22,19 dolara kadar gerileyen gümüş, bugün diğer değerli metallere paralel olarak pozitif bölgede hareket ediyor.

Salı seansının açılışını 22,25 dolarla yatay yapan gri metal, Avrupa seansında güçlü yükselerek 22,77 dolara kadar çıktı. Burada karşılaştığı dirençle kazançlarının bir kısmını verse de pozitif bölgede seyrini sürdürdü.

TSİ 15.50’de yüzde 2 artıda hareket ederken 22,18 – 22,77 gün aralığı oldu.
Gümüş %2 Yükseliş
KAYNAK: Piyasa.paratic.com

Değerli metal, güneş paneli üretimi gibi yeşil teknolojilere küresel bir geçişin talebi artıracağı beklentileriyle Şubat ayında 30,31 dolarla rekor kırsa da sonrasında kademeli olarak geriledi.

Haftalık bazda yüzde 3,5 değerlenen emtia, aylık yüzde 8 değer kaybederken yıllık bazda yüzde 14 oranında düştü.

Bugünkü yukarı yönlü hareketin sürmesi durumunda boğaların izleyeceği ilk teknik direnç 22,92 doları gösterirken düşüş durumunda ilk teknik destek seviyesi 22,33 dolar oldu.

Omicron küresel olarak yayılmaya devam ederken, önde gelen merkez bankaları devam eden enflasyon ortamında daha şahin bir duruş sergileyerek 2022’de büyümeyle ilgili endişeleri artırdı.

Son olarak Hollanda ülke çapında bir sokağa çıkma yasağı uygularken Noel tatillerinden önce daha fazla Covid kısıtlaması olasılığını değerlendiren Avrupa ülkelerinin olduğu biliniyor.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu