Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Güne Güçlü Başlayan USD/JPY Paritesi İstikrarlı Yükselişini Sürdürüyor

USD/JPY paritesi, iki günlük dalgalı düşüşünün ardından bugünkü işlemlere güçlü başlarken yükselişini sürdürmeye kararlı görünüyor.
Güne Güçlü Başlayan USD/JPY Paritesi İstikrarlı Yükselişini Sürdürüyor
Son Güncelleme: 
Yorum

Hafta başında hızlı bir geri çekilme kaydeden USD/JPY paritesi, 109,32 yen seviyesine kadar gerilemişti. İkinci işlem gününde kazançlarının 3’te 1’ini geri almayı başaran parite, yeniden geri çekildi ve 109 seviyesine doğru hareket etti. Hafta ortasına gelindiğinde ise güne hızlı bir başlangıç gerçekleştirmeyi başardı.

Yatırımcıların FED kararlarına odaklandığı hafta, dolara olan güvenli liman talebindeki artışla geçiyor. FED’in varlık alımlarını daraltma ve pandemi sonrası ilk faiz artırımını gerçekleştirme konusunda mesajları merakla beklenirken, piyasalar yön belirlemeye çalışıyor. Kasım veya Aralık ayına işaret edilmesi de en güçlü beklenti olarak karşımıza çıkıyor.

USD/JPY paritesi, TSİ 11:25 sularında yüzde 0,25 oranında yükselişle 109,50 yen seviyesinden işlem görüyor.
USD/JPY Paritesi Yüzde 0,25 Yükseliş
Kaynak: Piyasa.Paratic.com

Parite, dünkü işlemlerde 109,18 yen seviyesine kadar gerilerken kapanışı 109,21 yenden gerçekleştirdi. Hafta ortası işlemlerine ise 109,23 yenden başlangıç gerçekleştirdikten sonra Asya seansında bir miktar düşüş gösterdi. 109,12 yene kadar düşen USD/JPY paritesi, doların toplantı yaklaştıkça sabitlenmesinden güç bularak yükselişe geçti.

USD/JPY paritesi 109,12 yene kadar düştükten sonra güçlü bir toparlanma göstererek önce 109,48 yene sonra 109,60 yene kadar yükseldi. Ardından yüzde 0,25 civarında yükselişle 109,50 yen sınırındaki seyrini güçlendirmeye çalıştı.

Paritenin yukarı yönlü eğilimini sürdürmesiyle 109,68 ve 109,88 yen seviyeleri direnç noktaları olarak izleniyor. Aşağı yönde ise 109,21 ve 108,92 yen seviyeleri takip ediliyor. Fiyat performansını incelediğimizde ise haftalık bazda %0,08 oranında değer kazancına işaret etmeye başladığı görülüyor. Aylık bazda %0,21 kayıp gösteren parite, yıllık %4,32 kazanç kaydetti.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu