Paratic İçerik Arama
Yatırım yapmaya başla!

Galakside Bulunan Gezegenlerden Yayılan Ses Dalgalarına Tanık OlunGalakside Bulunan Gezegenlerden Yayılan Ses Dalgalarına Tanık Olun

Samanyolu galaksisinde bulunan birbirinden farklı özelliklere sahip gezegenler ve yıldızlar mevcuttur. Gerek fiziksel yapıları gerek atmosferleri olsun birbirlerine hiç benzemeyen gezegenler, yakın çevrelerinde farklı etkiler yaratmaktadır.

NASA yaptığı bir çalışma ile gezegenlerin sahip olduğu titreşimleri ses dalgalarına dönüştürmüş. Bulundurdukları gazların türü ve yoğunluk dereceleri sonucunda her bir gezegenden farklı titreşimler yayıldığını görebiliyorsunuz. Yayılan titreşimlerin farklı frekanslara sahip olması nedeniyle gezegenlerin seslerinin birbirinden farklı olduğunu görebilirsiniz.

NASA’nın ses mühendisleri ile yaptığı araştırma sonucunda Uzay boşluğundaki ses ve titreşim çeşitliliğine tanık olma imkanı buluyorsunuz. Henüz bu gezegenler ile ilgili bilinenlerin son derece sınırlı olmasına rağmen yapılan bu araştırmanın son derece önemli ve dikkat çekici olduğunu söyleyebiliriz.


Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın.

Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı

Bunu okuyan bunları da okurSize daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum