Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

GBP/USD Zayıf Dolara Rağmen 1,36’nın Altında Fiyatlanıyor

GBP/USD paritesi, dolarda görülen zayıflamaya rağmen Brexit sıkıntılarının etkisiyle 1,36 doların altında seyretmeye devam ediyor.
GBP/USD Zayıf Dolara Rağmen 1,36’nın Altında Fiyatlanıyor
Son Güncelleme: 
Yorum

Sterlin dolar karşısında Brexit endişelerinin etkisiyle zayıf seyrini sürdürüyor. İki ayın en düşük seviyelerinden toparlanma gösterse de ABD Hazine getirilerindeki düşüşten tam olarak faydalanamadığı görülüyor.

İngiltere’de Brexit cephesinde ilerleme eksikliği görülürken, 16. Madde’yi tetikleme tehdidi sterlin boğalarının temkinli davranmasına neden oluyor. Bununla birlikte temkinli piyasa havasına rağmen zayıf doların, Brexit risklerini dengeleyebilecek olması değerlendiriliyor.

Bugünkü işlemlerin seyriyle ilgili olarak Amerikan Merkez Bankası Başkanı Jerome Powell ile İngiltere Merkez Bankası Başkanı Andrew Bailey’in para politikasına ilişkin yeni ipuçları verebilecekleri konuşmaları takip edilecek.

Bu gelişmeler ışığında GBP/USD paritesi TSİ 11:27 sularında yüzde 0,01 oranında ekside 1,3566 dolardan işlem görüyor.
GBP/USD Paritesi Yüzde 0,01 Düşüş
Kaynak: Piyasa.Paratic.com

Parite geçen haftanın son işlem gününde 1,3424 dolara kadar gerileyerek iki ayın en düşük seviyelerini kaydetti. Dünkü işlemlerde ise 1,3450 ile 1,3580 dolar aralığında hareket etti. Günün kapanışını 1,3565 dolardan gerçekleştiren GBP/USD paritesi, bugüne yatay başlangıç yaptı.

GBP/USD paritesi bugünkü işlemlere yatay bir seyirle başladıktan sonra Asya seansının sonlarına doğru 1,3547 dolara kadar geriledi. Ardından toparlanma kaydeden parite, 1,3583 dolara kadar ulaştı. Avrupa seansının açılışında ise 1,3569 dolardan işlem gördü.

Parite 1,3560 ile 1,3580 aralığında bir seyir hakim olurken, yukarı yönde 1,3583 ve 1,3601 dolardaki direnç noktaları izleniyor. Aşağı yönde ise 1,3547 ve 1,3529 dolarda bulunan destek seviyeleri takip ediliyor.

GBP/USD paritesinin fiyat performansı incelendiği zaman, haftalık bazda %0,35 oranında değer kaybettiği görülüyor. Aylık bazda %0,37 oranında gerileyen parite, geçen yılın aynı zamanına göre %3,08 oranında daha yüksek bir seviyeden işlem görüyor.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu