Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Piyasalar: Döviz, Altın, Borsa, Kriptolar RSS Interactive
Sponsorlu Yatırım yapmaya başla!

GBP/USD Karışık İngiltere Verilerinin Ardından 1,36 Seviyesini Korudu

GBP/USD paritesi, bu sabah açıklanan önemli İngiltere verilerinin ardından 1,36’da tutunuyor.
GBP/USD Karışık İngiltere Verilerinin Ardından 1,36 Seviyesini Korudu

Eylül sonunda 1,34’e kadar gerileyen GBP/USD paritesi, bugünün beklenen verilerinin ardından 1,36 üzerinde tutundu. Dün en son 1,3588 seviyesinde işlem gören majör parite, bugüne yatay başladıktan sonra Asya seansında 1,3575’le gün içi düşük seviyesini kaydetti.

Burada karşılaştığı destekle yukarı yönünü çeviren parite, 1,3619’a çıktıktan sonra çok fazla dalgalanmadı.

Önemli verilerin açıklandığı TSİ 09.00’da en düşük 1,3607, en yüksek 1,3618’de alıcı bulan parite, karışık verilerin gölgesinde artıda seyretti.
GBP/USD 13 Ekim
KAYNAK: Piyasa.paratic.com

TSİ 09.49’da yüzde 0,18 artıda işlem gören parite, haftalık bazda yüzde 0,20 değerlendi. Son aşağı yönlü düşüşler ışığındaysa aylık kayıp yüzde 1,7 oldu.

Ekonomik veri cephesinde Haziran-Ağustos döneminde ekonominin yüzde 2,9 büyüdüğü açıklandı. Yalnızca Ağustos göz önüne alındığında, GSYİH yüzde 0,4 artarak ekonomiyi Şubat 2020’dekinden yüzde 0,8 düşük bıraktı. Rakam yüzde 0,5 büyüme beklentilerini kaçırdı.

İnşaat üretimi, Ağustos ayında yıllık yüzde 10,1 artarak 5 aydaki en küçük artışı işaretlerken sanayi üretimi yüzde 3,7 arttı. Her iki rakam da tahminleri aştı.

Öte yandan ihracat altı ayın düşüğüne gerilerken ithalat Ağustos’ta yüzde 0,5 azaldı. İngiltere ticaret açığı, Ağustos ayında 3,7 milyar sterline yükselirken bu Aralık 2020 sonrası en büyük ticaret açığı oldu.Sponsorlu Yatırım yapmaya hemen başla!
#Ekonomi kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSponsorlu
SAT
AL
Sponsorlu
Sponsorlu
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum