Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

GBP/USD İngiltere Merkez Bankası Öncesi 3 Haftanın Düşüğünde

İngiltere Merkez Bankası'nı bekleyen sterlin dolar paritesi, 3 haftanın düşüklerinde ekside seyrediyor.
GBP/USD İngiltere Merkez Bankası Öncesi 3 Haftanın Düşüğünde
Son Güncelleme: 
Yorum

Dünkü FED açıklamalarının ardından İngiltere Merkez Bankası kararını bekleyen GBP/USD paritesi, bugün 1,36’larda ekside hareket ediyor. Önceki seansta en son 1,3683 seviyesinde fiyatlanan majör parite, mevcut seansa yatay başlayıp Asya seansında hafif yükseldi.

1,3699’da karşılaştığı dirençle 1,37’yi deneyemeden yönünü aşağıya çevirerek ekside işlem görmeye başladı.

TSİ 10.53’te yüzde 0,18 kayıpla seyrederken hareket aralığı 1,3651 – 1,3699 oldu.
GBP/USD 4 Kasım BOE Öncesi
KAYNAK: Piyasa.paratic.com

Gün içi düşük seviye ile parite yaklaşık 3 haftanın zayıf seviyelerinde kaldı.

Son verilere göre ilk destek seviyesi 1,3639’a işaret etti. Öte yandan yönün tersine dönüp yükselişin başlaması durumunda ise 1,3687’deki ilk direnç izlenecek.

Bu arada sterlin dolar paritesinin haftalık bazda kaybı yüzde 1 olurken aylık bazda artış yüzde 0,25’e düştü. Yıllık bazda ise yüzde 5,2 oranında değerlendi.

Paritenin 3 haftanın düşüklerinde kalması FED’in Kasım’da varlık alımına başlayacağına yönelik açıklamasının ardından gözlerin bugünkü İngiltere Merkez Bankası toplantısına çevrilmesiyle yönlendirildi.

İngiltere Merkez Bankası Başkanı Andrew Bailey dahil bazı politika yapıcılar, artan enflasyonist baskı nedeniyle daha yüksek borçlanma maliyetleri için bastırırken bazıları güvercin duruşu sürdürüyor.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu