Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

GBP/USD İngiltere Enflasyonuyla Yaklaşık 7 Haftanın En Düşüğünü Gördü

İngiltere’de Şubat enflasyonu beklentilerin altında kaldı. Verilere tepki veren GBP/USD paritesi, düşüşü hızlandırarak son haftaların en zayıf değerini kaydetti.
GBP/USD İngiltere Enflasyonuyla Yaklaşık 7 Haftanın En Düşüğünü Gördü
Son Güncelleme: 
Yorum

İngiltere Ulusal İstatistik Ofisi (ONS) tarafından açıklanan verilere göre İngiltere TÜFE’si (yıllık enflasyon) Şubat’ta yüzde 0,8’lik beklentilere kıyasla yüzde 0,4 arttı.

Aylık enflasyon ise yüzde 0,5’lik beklentilere kıyasla yüzde 0,1 arttı. Çekirdek enflasyon oranı yüzde 1,4’ten yüzde 0,9’a geriledi.

İyimser olmayan verilerin ardından GBP/USD düşüşü hızlandırdı. Birleşik Krallık para biriminin, ABD doları karşısındaki değerini gösteren GBP/USD paritesi, bugüne çok fazla değişim göstermeden başladı.

1.3753 dolardan işlem görmeye başlayan parite, sonraki işlemlerde genel olarak düşüş trendini takip etti.
GBP/USD İngiltere Enflasyonu Geriledi
Kaynak: Piyasa.Paratic.com

İngiltere enflasyonunun açıklandığı TSİ 10.00’un ardından ise düşüşü hızlandırarak 1.3674’e kadar geriledi.

Böylelikle 5 Şubat’ın ardından dolar karşısında en zayıf performansını sergiledi. Dünkü satış dalgasını genişleten İngiliz sterlini, Amerikan dolar endeksinin 92 üzerinde istikrarını korumasından da olumsuz etkilendi.

Aşağı yönlü hareketin sürmesi durumunda 1,3653 dolara işaret eden ilk destek seviyesi izlenecek.

Buranın kırılması durumunda paritenin 1.3621 dolara inme olasılığı gündeme gelecek. Yön tersine çevrilirse 1.3738’lik ilk direnç noktası takip edilecek. Ayrıca paritenin gidişatı için günün geri kalanında İngiltere için açıklanacak öncü PMI verileri önem taşıyabilir.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu