Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Piyasalar: Döviz, Altın, Borsa, Kriptolar RSS Interactive
Sponsorlu Yatırım yapmaya başla!

GBP/USD Hayal Kırıklığı Yaratan ABD Verileriyle 5 Haftanın Yükseğine Çıktı

GBP USD paritesi, ABD'nin hayal kırıklığı yaratan verileriyle son haftaların en yüksek değerini kaydetti.
GBP/USD Hayal Kırıklığı Yaratan ABD Verileriyle 5 Haftanın Yükseğine Çıktı

İngiliz sterlininin ABD doları karşısındaki değerini yansıtan GBP/USD paritesi, hayat kırıklığı yaratan ABD gayri safi yurt içi hasıla (GSYİH) verileriyle yükseldi.

Federal Açık Piyasa Komitesi (FOMC) sonrasındaki dolar satışları olumsuz GSYİH verileriyle devam ederken majör parite 1,3973’e kadar arttı.

Bugün üst üste dördüncü seansta yükselen sterlin dolar kuru, ABD verisinin açıklandığı dakikalarda 1,3973’le 24 Haziran’dan sonra en güçlü değerini test etti.
GBP/USD Yükseliş
Kaynak: piyasa.paratic.com

TSİ 16.30 sıralarında yüzde 0,44 kazançla hareket eden parite haftalık, aylık ve yıllık bazda artıya geçti.

Yükseliş ABD ikinci çeyrek ekonomik büyümesinin beklentilerin altında kalmasıyla yönlendirildi. TSİ 15.30’da açıklanan verilere göre ABD ekonomisi ikinci çeyrekte yüzde 8,5 büyüme beklentilerini karşılamayarak yüzde 6,5 büyüdü.

Aynı zamanda haftalık işsizlik maaşı başvuruları da negatifliği artırdı. Buna göre 24 Temmuz’la biten haftada işsizlik hakkından yararlanmak isteyenlerin sayısı 400 bin oldu. İşsizlik maaşı için 380 bin başvuru gelmesi bekleniyordu.

Bu arada FOMC etkisiyle düşmeye başlayan dolar endeksindeki negatif seyir verileriyle güçlenerek devam etti. 91,94’e kadar gerileyen DXY, böylelikle 29 Haziran sonrası en zayıf performansını kaydetti.Sponsorlu Yatırım yapmaya hemen başla!
#Ekonomi kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSponsorlu
SAT
AL
Sponsorlu
Sponsorlu
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum