Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Piyasalar: Döviz, Altın, Borsa, Kriptolar RSS Interactive
Sponsorlu Yatırım yapmaya başla!

GBP/USD FED ile 1,36 Sınırına Geriledikten Sonra Pozitife Döndü

GBP/USD paritesi dünkü işlemlerde FED'in gölgesinde 1,3650 seviyesini korurken, açıklamaların gelmesiyle 1,36 sınırına kadar geriledi. Bugün ise toparlandı.
GBP/USD FED ile 1,36 Sınırına Geriledikten Sonra Pozitife Döndü

Dün piyasaların merakla beklediği Amerikan Merkez Bankası (FED) toplantı kararları açıklandı. TSİ 21:00’de gelen açıklamalarla birlikte piyasaların merak ettiği konular hakkında bilgiler verildi. Ancak keskin ve net zamanlar açıklanmazken, varlık alımlarının 2022 ortasında sonlanabileceği söylendi.

FED faiz oranlarını ve varlık alımlarını aynı şekilde bıraktı. Varlık alım hızının yavaşlaması için önce ekonomik ilermenin devamlılığı sağlaması gerektiği ifade edildi. Aynı zamanda enflasyon ve istihdamda hala sorunlu alanlar olduğu belirtilirken, bu konularda düzelme yaşanmadan harekete geçilmeyeceği dile getirildi.

Bu açıklamalar sıralarında GBP/USD paritesi geniş bir aralıkta hızlı hareket etti ve 1,36 sınırına kadar gerilerken, 1,3689 dolara kadar yükseldi.
GBP/USD Paritesi Yüzde 0,23 Yükseliş
Kaynak: Piyasa.Paratic.com

Açıklamaların ardından hızlı hareket eden parite, dünkü işlemleri 1,3614 dolardan tamamladı. Bugüne ise 1,3621 dolardan başlangıç yaptıktan sonra Asya seansının başlarında yataya yakın seyretti. Ardından TSİ 03:35’te 1,3611 dolara kadar geriledikten sonra yükselişe geçti.

GBP/USD paritesi, TSİ 09:40 sularında 1,3655 dolara kadar yükselerek, dünkü kayıplarını silmeyi başardı. Pozitife dönen GBP/USD paritesi, %0,23 oranında yükselişle 1,3654 dolardan işlem görmeye başladı.

Paritenin yukarı yönlü ivmesini sürdürmesiyle birlikte 1,3667 ve 1,3683 dolar seviyeleri direnç noktaları konumunda bulunuyor. Aşağı yönde ise 1,3623 ve 1,3595 dolar seviyeleri destek noktaları olarak görev yapıyor.

GBP/USD paritesinin dünkü kayıplarının ardından fiyat performans tablosundaki son duruma baktığımızda haftalık %1,04 oranında kayba işaret ettiği görülüyor. Aylık bazda %0,54 oranında değer kaybeden parite, yıllık periyotta %7,30 değer kazanmış durumda bulunuyor.Sponsorlu Yatırım yapmaya hemen başla!
#Ekonomi kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSponsorlu
SAT
AL
Sponsorlu
Sponsorlu
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum