Paylaşım

Futbol Sahalarında Yaşanan Büyük Kavgalar ve Kırmızı Kartlar

 

Futbol dünyanın her yerinde en çok takip edilen sporların başında gelmektedir. Takımların, futbolcuların sahada kazanmak için yüreklerini ortaya koydukları yeşil sahalarda çok sayıda olay yaşanabilmektedir. Bu olaylardan bazılarında ise tansiyon oldukça yükselmektedir.

Yaşanan kıran kırana mücadelenin etkisiyle yükselen tansiyon, futbolcular arasında sert tartışmalara hatta fiziki şiddet içeren kavgalara neden olmaktadır. İzlediğiniz videoda futbol sahalarında görülmüş büyük kavgalar ve bunun sonucunda çıkan kırmızı kartlara şahit olacaksınız.

Sahada futbolcuların galibiyet uğruna her şeylerini ortaya koydukları maçlara tanık oluruz. Bu da beraberinde yüksek derecede gerilimi beraberinde getirmektedir. Futbolcular bir anlık sinirle birbirlerine girdiklerinde sonrasında ne olacağını o an düşünemezler. Ancak sportmenlik dışı hareketleri sonucu hakem tarafından kırmızı kart görmekteler. Tabi gördükleri ceza bu kadarla kalmamaktadır. Sonrasında gözlemci raporları doğrultusunda yaptıkları hareketlerin şiddetine göre sonraki maçlarda oynamama cezasına maruz kalırlar.

Günümüz futbol kurallarında kırmızı kart gören bir futbolcu en az 1 maç sahalardan uzak kalmakla cezalandırılmaktadır. Görüntülerde yaşanan kavgalarda, futbolcuların birbirlerine oldukça sert müdahalelerde bulunduğu görülüyor. Birbirlerine ancak bir sokak kavgasında yapacakları bu hareketler sonrasında, diğer oyuncuların da olaya müdahil olması ile saha tam anlamı ile karışıyor.

Videoda izlediğiniz Cezayir asıllı bir zamanların efsane futbolcusu Zinedine Zidane’in, dünya kupası finalinde Materazzi’ye yaptığı sert hareket hala konuşulmaktadır. Bugün hala o olayla ilgili çeşitli spekülasyonlar yapılmaktadır. Görüntülerde yaşanan bu sert hareketler sonrasında bazı futbolcuların kanlar içerisinde kaldığını görebilirsiniz. Bu hareketlerden bazıları yaşanan mücadelenin etkisiyle gerçekleşirken, bazıları ise rakibe kasıtlı olarak yapılmaktadır.

Futbolu yoğun olarak izleyen izleyiciler, sportmenlik dışı bu hareketleri genellikle aynı futbolcuların yaptığını rahatlıkla görebilirler. Pek çok takımda bazı futbolcuların bu konuda mimlenmiş olduğunu rahatlıkla söyleyebiliriz. İzlediğiniz görüntülerde bu kavgalara zaman zaman tribünden sahaya giren taraftarların neden olduğu görülüyor. Sahaya giren taraftarların futbolculara saldırması ve takım arkadaşları ile beraber o kişiye karşılık vermesi ise tüyler ürpertiyor.

Futbol dünyada milyonlarca insanı kendisine çeken ve oldukça renkli diyebileceğimiz bir spordur. Bu sporu seven herkesin ortak temennisi kuşkusuz, spor ruhuna aykırı olan bu görüntülerin yaşanmaması olacaktır.

Paratic Piyasalar


Yorumları Görmek İçin Tıklayın

Bunu okuyan bunları da okur