Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Finansal Kiralama Borsa Endeksinde Günlük ve Haftalık Artış Oranı %2’yi Geçti

Finansal kiralama şirket hisselerinin işlem gördüğü sektör endeksi, günün en çok artan ikinci göstergesi oldu.
Finansal Kiralama Borsa Endeksinde Günlük ve Haftalık Artış Oranı %2’yi Geçti
Son Güncelleme: 
Yorum

Haftanın ilk işlem gününde yurt içinde veri akışı sakindi. Piyasaların odağında yer alan en önemli konu Eylül ayı tüketici fiyat endeksi oldu. Enflasyon yıllık bazda %19,58’e yükseldi.

Borsa İstanbul %20’ye dayanan enflasyon verisine çok fazla tepki göstermeyerek 1400 puan üzerinde tutundu. Saat 16.00 sularında %0,24 artıda işlem görüyor. Sektör endeksleri arasında en fazla yükseliş sigortada meydana gelirken, onu finansal kiralama ve faktoring izledi.

Finansal kiralama borsa endeksi (XFİNK) %2,22 artıda işlem görüyor.
Finansal Kiralama  Endeksi %2,22 Artıda
Kaynak: Paratic Piyasalar

Endeks güne 947,12 seviyesinden başladı. Gün boyu yukarı yönde hareket ederek 962,50 puana kadar tırmandı. Saat 16.30’da 961,85 puandan işlem görüyor. Endeksin haftalık değişimi %2,20, aylık %0,39 ve yıllık %5,80 artışı işaret ediyor.

Finansal kiralama borsa endeksi altında yer alan hisselerde bugün sert yükselişler yaşandı. En iyi performansı %9,95 artan Garanti Faktoring ile %9,80 artan Creditwest Faktoring hisseleri gösterdi.

İş Finansal Kiralama %1,37 artışla daha ılımlı bir pozitiflik sergiledi. Şeker Finansal Kiralama ve QNB Finansal Kiralama hisselerindeki artış oranı %0,50’nin altını gösteriyor.

Lider Faktoring %2 ekside işlem görürken, endeksin tek gerileyen şirket hissesi olarak negatif ayrıştı.

Diğer sektör göstergelerine bakıldığında; bankacılık %0,37, bilişim %0,55, elektrik %0,87, gayrimenkul yatırım ortaklığı %1, kimya, petrol ve plastik %1,22, sigorta %2,49, taş ve toprak %1,73 pozitif bölgede. Spor endeksi %2,07 ile en fazla gerileyenlerde başı çekiyor.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu