Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Film Önerileri: 15 Farklı Kategoride En İyi 1111 Film Tavsiyesi

Paratic'ten dev hizmet! Huzurlarınıza getireceğimiz film tavsiyeleri ile tam 15 farklı kategoride en iyi 1111 film önerisini sinemaseverlerle buluşturuyoruz! İşte karşınızda ne izlesem derdine son verecek olan dev listemiz;
Film Önerileri: 15 Farklı Kategoride En İyi 1111 Film Tavsiyesi
YAYINLANMA ZAMANI
SON GÜNCELLEME
Yorum

Film tavsiyeleri ile kara kara düşünüp, “bugün ne izlesem” diye düşünenlerin derdine son vermekle kalmayıp, film önerilerinden dev bir arşiv yapmak isteyenlere de güzel bir hediye veriyoruz. Sinema tarihinin en iyi ve en çok beğenilen filmlerinin yanı sıra bonusların da yer aldığı bu devasa film arşivinde; sinema tarihinin birbirinden etkileyici filmlerini 15 farklı kategoride huzurlarınıza getiriyoruz.

Başlangıçta her kategoriye ayrı 5’er adet eski ve yeni film önerilerinin yer aldığı yazımız, daha önce yayınlamış olduğumuz dev listeler ile birlikte tamı tamına 1111 film tavsiyesine ev sahipliği yapıyor. Canınız sıkıldığında, uyku tutmadığında, birkaç saatliğine de olsa kendinizi dünyadan soyutlamak isteyip film arayışına düşüp de dişinize göre bir yapım bulamadığınızda imdadınıza koşacak olan devasa öneriler listemize başlıyoruz.

İşte karşınızda 15 farklı kategoriye mensup en iyi 1111 film tavsiyesi;

Navigasyon

Komedi Filmi Önerileri: En İyi 95 Tavsiye

Komedi Filmi Önerileri: En İyi 95 TavsiyeGünlük hayatın stresinden kurtulup, keyifli vakit geçirmek isteyenlere özel olarak hazırlamış olduğumuz film tavsiyeleri listemize, komedi türüyle başlıyoruz. Bizim seçtiğimiz 5 film önerisinin yanı sıra aşağıda bulunan 60 maddelik dev komedi filmleri listesine tıklayarak, türlerine göre ayrılmış en iyi filmlere ulaşabilirsiniz.

5. Süper Ot (How High)

Yıl: 2001

IMDb Puanı: 6,3

Konusu çok fazla izleyicileri sarmamasına rağmen, özellikle de arkadaş ortamında kahkahalarla izleyebileceğini bir film. Ayrıca Süper Ot (How High) filminin Türkçe dublaj izlemesi de oldukça keyifli.

4. Ayı Teddy (Ted)

Yıl: 2012

IMDb Puanı: 7,0

Basit bir fantastik film beklerken, yetişkinleri bile utandıran ve ince esprilerle izleyicileri güldürmeyi başaran son yılların başarılı komedi filmlerinden bir tanesiydi.

3. Uçak (Airplane)

Yıl: 1980

IMDb Puanı: 7,8

Çıplak Silah (Naked Gun) serisiyle de izleyicileri kahkahalara boğan, usta komedyen Leslie Nielsen, Airplane adındaki bu eğlenceli absürt komedi filmiyle de izleyicileri güldürmeyi başarıyor.

2. Üşütük Popolar (Cool Runnings)

Yıl: 1993

IMDb Puanı: 6,9

Üşütük Popolar (Cool Runnings) filminin IMDb puanına aldırmayın. Yaran repliklerinin yanı sıra gerçek hikayeden uyarlanmış olmasıyla da gelmiş geçmiş en başarılı komedi filmlerinden bir tanesiydi.

1. Büyük Lebowski (The Big Lebowski)

Yıl: 1998

IMDb Puanı: 8,2

Spoiler vermek gibi olmasın ama özellikle de “külleri serpme” sahnesiyle istemsizce güleceğiniz, replikleriyle ve usta oyuncuların olağanüstü performanslarıyla büyüleneceğiniz bir film olan Big Lebowski’yi kesinlikle izlemelisiniz.

Korku Filmi Önerileri: En İyi 85 Tavsiye

Korku Filmi Önerileri: En İyi 85 TavsiyeGerilimin de eşlik ettiği ürpertici filmler ile uykusuz kalmaya hazır mısınız? Hem eski hem de yeni korku filmlerinden oluşan 80 maddelik listemiz ile yerli ve yabancı en ürpertici yapımlara ulaşabilirsiniz.

5. Yetimhane (El Orfanato)

Yıl: 2007

IMDb Puanı: 7,5

Hem gerileceğiniz hem de duygulanacağınız başarılı bir korku filmi olan özellikle de klişelerin dışına çıkarak beğeninizi kazanmayı başaracak.

4. Dabbe: Cin Çarpması

Yıl: 2013

IMDb Puanı: 7,1

Hasan Karacadağ’ın başarılı korku filmlerinden Dabbe: Cin Çarpması, sürpriz sonuyla dumura uğratırken, bittikten sonra bile ürpermenize neden olacak. İlk kez izleyecek olanlar kesinlikle kendinizi korkmaya hazırlayın!

3. Şeytan (The Exorcist)

Yıl: 1973

IMDb Puanı: 8,0

Döneminin en iyi korku filmi olan Şeytan (The Exorcist), özellikle de müzikleri ve simgesel sahneleriyle, vizyona girdiği tarihte izleyicileri korkudan “bayıltmayı” başarmıştır.

2. Korku Seansı (The Conjuring)

Yıl: 2013

IMDb Puanı: 7,5

Karabasan (The Babadook) ile birlikte son yılların iddialı ve türünün en iyi örneklerinden bir tanesidir. Bu yapımı izledikten sonra su içmeye bile kalkamayabilirsiniz.

1. Altıncı His (The Sixth Sense)

Yıl: 1999

IMDb Puanı: 8,1

Özellikle de sonuyla spoiler rekoru kıran efsanevi bir film. Kısaca anlatacak olursak izledikten sonra kendinizden bile şüphe edebilirsiniz.

Aksiyon – Macera Filmi Önerileri: En İyi 50 Tavsiye

Aksiyon - Macera Filmi Önerileri: En İyi 50 TavsiyeDamarlarınızda dolaşan adrenalin seviyesini tavan yaptıracak yapımların yer aldığı, aksiyon macera türünün en iyi filmleriyle devasa arşivimize devam ediyoruz. Seçmiş olduğumuz bu 5 başarılı filmin yanı sıra 40 maddelik dev listemizle de aksiyon türünün en çarpıcı örneklerine ulaşabilirsiniz.

5. Dağ II

Yıl: 2016

IMDb Puanı: 9,8

Öncelikle filmde kullanılan silah ve ekipmanların gerçek olduğunu belirtmeden geçmeyelim. Gerçekçi konu ve oyunculuklarının yanı sıra klişeleşmiş Hollywood filmlerinden sıkılanların mutlaka izlemesi gereken bir Türk filmidir.

4. Hızlı ve Öfkeli 5: Rio Soygunu (Fast Five)

Yıl: 2011

IMDb Puanı: 7,3

Son filmiyle de gişe canavarına dönüşen Hızlı ve Öfkeli filminin şimdiye kadar ki en iyi filmi desek sanırım yalan olmaz. Filmi izlerken bolca “yok artık!” diyebilirsiniz.

3. Baskın (The Raid)

Yıl: 2011

IMDb Puanı: 7,6

Kullanılan çekim teknikleri ve bol kanlı sahneleriyle aksiyon filmine bağımlı olanları tamamıyla mest edecek bir film olarak tavsiyelerimiz arasında yer alıyor.

2. Zor Ölüm (Die Hard)

Yıl: 1988

IMDb Puanı: 8,2

Çoğu klişeyi bünyesinde barındırmasına rağmen, döneminin en iyi aksiyon filmi olan Zor Ölüm, nostaljik ve güzel bir zaman geçirmek isteyenlerin kesinlikle göz atması gereken bir yapımdır.

1. Ip Man

Yıl: 2008

IMDb Puanı: 8,1

Enfes bir tarihi dövüş filmi izlemek isteyenlerin çok daha fazlasını izleyicilere sunan Ip Man, sizleri tamamıyla heyecanlandırmayı başaracak.

Bilim Kurgu Filmi Önerileri: En İyi 93 Tavsiye

Bilim Kurgu Filmi Önerileri: En İyi 93 TavsiyeBelki de sinema dünyasının en yaratıcı yapımları olarak beğeni toplayan bilim kurgu filmleri ile ufkunuzu daha da genişletmeye hazır mısınız? Özellikle de son yılların en başarılı yapımlarından oluşan tavsiyelerimizin yanı sıra 88 maddelik dev listemizle de bilim kurgu filmlerini daha detaylı inceleyebilirsiniz.

5. Yapay Zeka (A. I. Artificial Intelligance)

Yıl: 2001

IMDb Puanı: 7,1

Masal tadında bir bilim kurgu filmi izlemek isteyenler için oldukça ideal bir yapım olan Yapay Zeka, duygusal yapısıyla da ön plana çıkıyor.

4. Kader (Predestination)

Yıl: 2014

IMDb Puanı: 7,5

Kelimenin tam anlamıyla dumura uğratan Predestination, bana göre son 5 yılın en iyi bilim kurgu filmlerinden bir tanesidir.

3. Başlangıç (Inception)

Yıl: 2010

IMDb Puanı: 8,8

Hem görsel efektleri hem konusu hem de aksiyon sahneleriyle olağanüstü bir film olan Başlangıç ile ufkunuzu tamamıyla genişletebilirsiniz.

2. Yıldızlararası (Interstellar)

Yıl: 2014

IMDb Puanı: 8,6

Predestination gibi son 5 yıla damgasını vuran Yıldızlararası, özellikle de konusu ve işleyişiyle sizleri kendisine hayran bırakacakç

1. 2001: Bir Uzay Destanı (2001: A Space Odyssey)

Yıl: 1968

IMDb Puanı: 8,3

Uzay konulu filmlerin atası nitleliğindeki 2001: A Space Odyssey filmi, sadece ilk 20 dakikasıyla bile ağzınızı açık bırakabilir.

Fantastik Film Önerileri: En İyi 75 Tavsiye

Fantastik Film Önerileri: En İyi 75 TavsiyeDünyadan bir süreliğine ayrılıp, geçmişe ya da farklı evrenlere ışınlandığımız fantastik filmlerle yolumuza devam ediyoruz. Belli başlı efsane haline gelmiş filmlerin yanı sıra kurguları ve görselleriyle de ön plana çıkan yapımların bulunduğu 70 maddelik listemizle de yeni dünyaları keşfedebilirsiniz.

5. Paris’te Gece Yarısı (Midnight in Paris)

Yıl: 2011

IMDb Puanı: 7,7

Günümüzden, tarihe damgasını vurmuş önemli sanatçıların halen daha hayatta olduğu zamana ve Paris’in en güzel dönemlerine dikey geçiş yapmanızı sağlayacak enfes bir filmdir.

4. Doctor Strange

Yıl: 2016

IMDb Puanı: 7,6

Alışılmadık bir süper kahraman filmi izlemek istiyorsanız; Logan, Deadpool ve Doctor Strange sizler için oldukça ideal yapımlar olabilirler. Fakat fantastik öğelerde kaybolmak istiyorsanız, bu film sizin için adeta biçilmiş kaftandır.

3. Bay Hiçkimse (Mr. Nobody)

Yıl: 2009

IMDb Puanı: 7,9

Bay Hiçkimse filmini anlatması oldukça güç. Fakat müzik seçimi, sahne geçişleri ve diyaloglarıyla enfes bir bilim kurgu filmi sizleri bekliyor.

2. Yıldız Savaşları: İmparator (Star Wars: Empire Strikes Back)

Yıl: 1980

IMDb Puanı: 8,8

Efsanelerin efsanesi Yıldız Savaşları serisinin en iyi filmi desek yalan olmaz. Çünkü hem herkesi şaşkına uğratan o meşhur sahne hem de unutulmaz ışın kılıcı düellosuna ev sahipliği yapıyor.

1. Yüzüklerin Efendisi: Kralın Dönüşü (The Lord of the Rings: Return of the King)

Yıl: 2003

IMDb Puanı: 8,9

Sinema dünyasının bir diğer efsanesi olan Yüzüklerin Efendisi, özellikle de son filmiyle adeta şaha kalkıyor. Unutulmaz sahneleriyle de izleyicileri kendisine hayran bırakıyor.

Animasyon Filmi Önerileri: En İyi 65 Tavsiye

Animasyon Filmi Önerileri: En İyi 65 TavsiyeGenellikle çocuklar için tasarlandıklarını düşündüğümüz animasyon filmler, kimi zaman hikayeleri ve işlemiş oldukları konularla yetişkinleri de fazlasıyla etkilemeyi başarıyorlar. Bizim seçmiş olduğumuz bu 5 filmin yanı sıra 60 maddelik listemiz de sizleri tüm zamanların en iyi animasyon filmleri ve tavsiyeleriyle buluşturacak.

5. Wall-E

Yıl: 2008

IMDb Puanı: 8,4

Animasyon ve bilim kurgu türlerinin karışımından oluşan Wall-E, sıcacık hikayesi ve sevimli mi sevimli ana karakteriyle sizleri kendisine aşık edecek.

4. Ters Yüz (Inside Out)

Yıl: 2015

IMDb Puanı: 8,2

Özgün konusuyla büyük küçük herkesi kendisine hayran bırakan Ters Yüz de mutlaka izlemeniz gereken filmlerden biri olarak listemizde yer alıyor.

3. Yürüyen Şato (Hauru no Ugoku Shiro)

Yıl: 2004

IMDb Puanı: 8,2

Tamamıyla gününüzü güzelleştirecek bir Miyazaki animesi olan Yürüyen Şato, bu tarz yapımlara önyargıyla yaklaşanların bütünüyle tabularını yıkmayı başaracak.

2. Komşum Totoro (Tonari no Totoro)

Yıl: 1988

IMDb Puanı: 8,2

Miyazaki Hayao imzalı bir diğer efsanevi anime olan Komşum Totoro, derdinizi kederinizi tamamıyla götürecek enfes bir yapım olarak huzurlarınıza geliyor.

1. Ateşböceklerinin Mezarı (Hotaru no Haka)

Yıl: 1988

IMDb Puanı: 8,5

Bir animasyon filminde ya da animede ağlanır mı demeyin! Çünkü Nosaka imzalı bu anime, hüngür hüngür ağlamanıza neden olacak.

Romantik Aşk Filmi Önerileri: En İyi 65 Tavsiye

Romantik Aşk Filmi Önerileri: En İyi 65 TavsiyeHayatın olmazsa olmazlarından romantizmi, kimi zaman komedi, kimiz zaman ise dram türüyle harmanlayarak izleyicilerle buluşturan aşk filmleri, bazen bilim kurgu ve fantastik türlerini de bünyelerine alarak unutulmaz yapımlar haline gelebiliyorlar. Seçmiş olduğu 5 filmin yanı sıra 60 maddelik listemiz de büyüleyici aşk filmleriyle duygusala bağlamak isteyenler için geliyorlar.

5. Sil Baştan (Eternal Sunshine of the Spotless Mind)

Yıl: 2004

IMDb Puanı: 8,3

Bilim kurgu ve romantizmin karışımından meydana gelen Sil Baştan, Kate Winslet ve Jim Carrey ikilisinin efsanevi oyunculuklarına da ev sahipliği yapıyor.

4. Kasımda Aşk Başkadır (Sweet November)

Yıl: 2001

IMDb Puanı: 6,7

Gerçekten aşıksanız ya da sevdiğiniz insandan yeni ayrıldıysanız bu filmi izlemenizi önermiyoruz. Ancak kışın battaniyenize sarılıp, bir kutu mendille birlikte bu güzel romantik filmin tadına varabilirsiniz.

3. Vanilla Sky

Yıl: 2001

IMDb Puanı: 6,9

“Bu zamana kadar neden izlememişim” diyeceğiniz bir yapım olan Vanilla Sky da IMDb’den hakkını alamamış bir filmdir. Tom Cruise’un devleştiği bu film, kafanızda “deli soruların” dolaşmasına neden olacak bir film olarak önerilerimiz arasına adını yazdırıyor.

2. Cesaretin Var mı Aşka (Jeux d’enfants)

Yıl: 2003

IMDb Puanı: 7,7

Sıra dışı öyküsüyle kelimenin tam anlamıyla benzersiz bir Fransız filmi olan Cesaretin Var mı Aşka, biraz kafanızı karıştırabilir.

1. Amelie

Yıl: 2001

IMDb Puanı: 8,4

Bütünüyle içinizi mutlulukla dolduracak ve sizleri pozitif bir insan haline dönüştürecek bir romantik film arıyorsanız, Amelie tam da size göre bir filmdir.

Dram Filmi Önerileri: En İyi 45 Tavsiye

Dram Filmi Önerileri: En İyi 45 TavsiyeÇoğu zaman dünyanın türlü türlü hallerini, dramatize ederek izleyicilerle buluşturan bu filmler, mendil israfına neden olsalar da seyircilerin gözbebeği yapımlar olarak listemizde yer alıyorlar. İşte gözyaşının sel olup akacağı dram türüne ait en iyi film tavsiyeleri;

5. Çingeneler Zamanı (Times of the Gypsies)

Yıl: 1988

IMDb Puanı: 8,3

Müziklerinin yanı sıra replikleri ve sıcak oyunculuklarıyla kusursuz bir şekilde içinize işleyecek bir Emir Kustirica harikası olarak listemizde yer alıyor.

4. Ah Müjgan Ah

Yıl: 1970

IMDb Puanı: 7,7

Özellikle de bazı sahneleriyle izleyicileri salya sümük ağlatan Ah Müjgan Ah, Sadri Alışık gibi usta bir ismin insan üstü oyunculuk performansıyla hayat buluyor.

3. Yeşil Yol (The Green Mile)

Yıl: 1999

IMDb Puanı: 8,5

Replikleri ve oyunculuklarıyla büyüleyen, bazı sahneleriyle ise hıçkıra hıçkıra ağlamanıza neden olan Yeşil Yol’u izledikten sonra etkisinden kolay kolay kurtulamayacaksınız.

2. Hayat Güzeldir (La Vita e Bella)

Yıl: 1997

IMDb Puanı: 8,6

İlk yarısıyla yüzünüzü güldürüp, ikinci yarısıyla ise gözyaşlarınızın sel olup akmasına neden olan Hayat Güzeldir, benzersiz bir dram filmi ile büyülenmek isteyenler için geliyor.

1. Canım Kardeşim

Yıl: 1973

IMDb Puanı: 8,8

Mutlaka izlemeniz gereken bir dram filmi olmasına rağmen, psikolojinizi altüst edecek bir yapım olduğundan dolayı Canım Kardeşim filmini seyrederken oldukça zorlanabilirsiniz.

Biyografi Filmi Önerileri: En İyi 55 Tavsiye

Biyografi Filmi Önerileri: En İyi 55 TavsiyeKimi zaman parçalanmış yaşamları, kimi zaman ise başarılı isimleri sıfırdan zirveye tırmanışlarını konu alan ve gerçek hayattan uyarlanan biyografi filmleri, sinema dünyasının en çok takdir ve ödül toplayan yapımları olarak huzurlarınıza geliyorlar.

5. Umudunu Kaybetme (The Pursuit of Happyness)

Yıl: 2006

IMDb Puanı: 8,0

Dramın ve dibe vuruşun ardından azimle zirveye yükseliş hikayesini konu alan bu film, Smith’lerin olağanüstü oyunculuklarıyla sizleri büyüleyecekleri bir yapım olarak listemize adını yazdırıyor.

4. Para Avcısı (The Wolf of Wall Street)

Yıl: 2013

IMDb Puanı: 8,2

Dünyanın en büyük dolandırıcılarından biri olmasına rağmen, yükseliş hikayesiyle izleyicileri gaza getiren, aykırı bir biyografi filmi olarak tavsiyelerimiz arasında yer alıyor.

3. Into the Wild

Yıl: 2007

IMDb Puanı: 8,1

İçimizdeki “doğaya kaçma” aşkını önce körükleyip sonra dizginleyen ve aslında insanın yaşamak için başka insanlara da muhtaç olduğunu gözler önüne seren etkileyici bir film olarak karşınıza geliyor.

2. Piyanist (The Pianist)

Yıl: 2002

IMDb Puanı: 8,5

Savaşın yıkıcılığını başarılı bir şekilde gözler önüne seren Piyanist, bazı sahneleriyle de sizleri gözyaşlarına boğmayı başaracak.

1. Can Dostum (Intouchables)

Yıl: 2011

IMDb Puanı: 8,6

Zaman zaman kahkaha atmanıza neden olacak, bana göre gelmiş geçmiş en başarılı biyografi filmi olarak listemizde yer alıyor.

Unutulmaz Film Önerileri: En İyi 65 Tavsiye

Unutulmaz Film Önerileri: En İyi 65 TavsiyeHalihazırda çoğu sahnesi, repliği ve hatta müziğiyle adeta hafızalarımızda yer etmiş olan, sinema dünyasının unutulmaz efsane filmlerinden oluşan film önerilerini sizlerle buluşturuyoruz. 60 maddelik dev listemizle birlikte toplamda unutulmaz 65 film tavsiyesi sizlerle;

5. 3 Idiots

Yıl: 2009

IMDb Puanı: 8,4

En bilindik Hint ve Aamir Khan filmlerinden olan 3 Idiots, samimi karakterleriyle duygu karmaşası yaşatan efsanevi filmler arasına adını yazdırıyor.

4. Matrix

Yıl: 1999

IMDb Puanı: 8,7

Sadece vizyona girdiği dönemle sınırlı kalmayıp, günümüzde de çeşitli teorilerin oluşumuna neden olan ve mutlaka izlemeniz gereken yapımlardan bir tanesidir.

3. Dövüş Kulübü (Fight Club)

Yıl: 1999

IMDb Puanı: 8,8

Beyninizi allak bullak edecek bir yapım olan Dövüş Kulübü, özellikle de karakterleri ve replikleriyle sinema dünyasının efsanelerinden biri haline geliyor.

2. Ucuz Roman (Pulp Fiction)

Yıl: 1994

IMDb Puanı: 8,9

İzleyen hemen hemen herkesin farklı bir şekilde yorumlayabileceği, kült filmin kelime karşılığı olan Pulp Fiction da izlenmesi gereken efsanelerden biri olarak huzurlarınıza geliyor.

1. Baba (The Godfather)

Yıl: 1972

IMDb Puanı: 9,2

Günümüzün birçok usta oyuncusunun birer efsane haline geldiği, Marlon Brando’nun ise bir kez daha devleştiği unutulmaz bir seridir.

Savaş Filmi Önerileri: En İyi 95 Tavsiye

Savaş Filmi Önerileri: En İyi 95 TavsiyeZekice kazanılmış zaferlerin ve kahramanlaşan askerlerin yanı sıra muharebelerin sıradan halk üzerindeki yıkıcı etkilerini de gözler önüne seren savaş filmlerinden oluşan 40 maddelik film önerileri listemiz; tarihe tanıklık etmek isteyenler için geliyor.

5. Kara Şahin Düştü (Black Hawk Down)

Yıl: 2001

IMDb Puanı: 7,7

Klişelerden arınmış bir savaş filmi olarak listelerin ilk sıralarında yer alan bu yapım, atmosferi ve oyunculuklarıyla da sizleri ekran karşısına kilitleyecek.

4. Cesur Yürek (Bravehart)

Yıl: 1995

IMDb Puanı: 8,4

İzleyicileri 13 ila 14. yüzyıla ışınlamakla kalmayıp, duygusal ve sert savaş atmosferini de olağanüstü bir şekilde harmanlayan efsanevi bir savaş filmi olarak listemize adını yazdırıyor.

3. Hacksaw Ridge

Yıl: 2016

IMDb Puanı: 8,2

Yeni bir film olmasına rağmen, Mel Gibson’ın ellerinde hayat bulmuş, olağanüstü bir yapım olarak karşımıza gelen Hacksaw Ridge, gerçek bir hikayeden uyarlanmış bir savaş filmidir.

2. Full Metal Jacket

Yıl: 1987

IMDb Puanı: 8,3

Döneminin ötesinde hatta günümüzün de ötesinde bir savaş filmi olan Full Metal Jacket, müzikleri ve sonda yer alan marşıyla da sizleri büyülemeyi başaracak.

1. Er Ryan’ı Kurtarmak (Saving Private Ryan)

Yıl: 1998

IMDb Puanı: 8,6

Açılış sahnesiyle kendisine bağlayıp, son sahnesiyle de sizleri gerim gerim gerecek gelmiş geçmiş en iyi savaş filmlerinden bir tanesidir ve mutlaka izlenmesi gerekir.

Mitoloji Filmi Önerileri: En İyi 40 Tavsiye

Mitoloji Filmi Önerileri: En İyi 40 TavsiyeGeçmişte yaşadığına inanılan kahramanların, tanrıların ve yaratıkların dünyalarını, etkileyici görseller ve sahnelerle harmanlayarak izleyicilerle buluşturan mitoloji filmleri ile tanışmaya hazır mısınız? Toplamda 40 maddeden oluşan mitoloji konulu en iyi film tavsiyeler listemizi huzurlarınıza getiriyoruz.

5. Ölümsüzler (Immortals)

Yıl: 2011

IMDb Puanı: 6,0

Konu ve kurgu aramaksızın, dövüş sahneleri ve şölen niteliğindeki görsel efektleriyle boş zamanlarda izlenebilecek bir mitolojik filmdir.

4. Truva (Troy)

Yıl: 2004

IMDb Puanı: 7,2

Atmosferi ve oyunculuklarının yanı sıra etkileyici dövüş sahneleriyle de sizleri efsanelerle dolu bir tarihe ışınlamayı başaracak bir film olarak listemize adını yazdırıyor.

3. Yıldız Geçidi (Stargate)

Yıl: 1994

IMDb Puanı: 7,1

Dönemine göre başarılı bir bilim kurgu filmi olan Stargate, başlı başına konusuyla bile sizleri büyülemeyi başaracak.

2. Thor

Yıl: 2011

IMDb Puanı: 7,0

Marvel kalitesini İskandinav mitolojisinin tanrılarıyla buluşturan, hatta kötü adamıyla bile beğeni toplamayı başaran keyifli bir film olarak huzurlarınıza geliyor.

1. 300 Spartalı

Yıl: 2006

IMDb Puanı: 7,7

Savaş sahneleri, replikleri ve müzikleriyle mitoloji konulu başyapıtlardan bir tanesi olarak listemize adını yazdırıyor.

Uzay Filmi Önerileri: En İyi 60 Tavsiye

Uzay Filmi Önerileri: En İyi 60 TavsiyeÜrkütücü olduğu kadar bünyesinde barındırmış olduğu gizemle de büyüleyici yapıya kavuşan uzay; farklı gezegenlere mensup, kimi zaman dost kimi zaman ise işgalci ve hatta sığınmacı uzaylıları konu alan en iyi film önerilerini sizlerle buluşturuyoruz.

5. Geliş (Arrival)

Yıl: 2016

IMDb Puanı: 8,0

Sınırlı bir mekanda geçmesine ve durağan bir işleyişe sahip olmasına rağmen, konusuyla son zamanların başarılı uzaylı filmlerinden bir tanesidir.

4. Avatar

Yıl: 2009

IMDb Puanı: 7,8

Birçok eserle benzerlikler taşımasına rağmen, özellikle de görselleriyle fark yaratan Avatar, savaş sahneleriyle de sizleri fazlasıyla tatmin etmeyi başaracak.

3. Yasak Bölge 9 (District 9)

Yıl: 2009

IMDb Puanı: 8,0

Klişeleşmiş uzaylı filmlerine kelimenin tam anlamıyla “bin basan”, sadece bir bilim kurgu filmi olmakla kalmayıp, mültecilik ve ırkçılık gibi konulara değinen, kısacası tadından yenmeyen bir filmdir.

2. Yaratık (Alien)

Yıl: 1979

IMDb Puanı: 8,5

Gerilim dolu anlar yaşatacak olan Alien’ı izlediğinizde, bu filmin 1979 yılında çekilmiş olduğuna inanamayacaksınız.

1. Marslı (The Martian)

Yıl: 2015

IMDb Puanı: 8,0

Hem görselleri hem konusu hem de Matt Damon’ın usta oyunculuğuyla kendisine hayran bıraktığı Marslı filmi de izlenmesi gereken yapımlar arasında yer alıyor.

Hint Filmi Önerileri: En İyi 40 Tavsiye

Hint Filmi Önerileri: En İyi 40 TavsiyeDansın eksik olmadığı, efektlerin ise cömertçe kullanıldığı Hint filmlerine ön yargıyla yaklaşabilirsiniz. Fakat Bollywood sinemasına ait bazı filmler; konuları, oyuncuları ve vermiş oldukları sosyal mesajlarla izleyicilerin kalplerine taht kurmayı başarıyorlar. İşte Hint yapımlarından oluşan 40 maddelik en iyi film tavsiyeleri;

5. Barfi: Aşkın Dile İhtiyacı Yoktur

Yıl: 2012

IMDb Puanı: 8,1

Romantik bir Fransız filmi tadında etkileyici bir Hint filmi arayanların sıkılmadan izleyebilecekleri başarılı yapımlardan bir tanesidir.

4. Yerdeki Yıldızlar (Taare Zameen Par)

Yıl: 2007

IMDb Puanı: 8,5

Başta Aamir Khan ve ona eşlik eden çocuk oyuncunun olağanüstü performansı olmak üzere, soundtrackleriyle de sizleri büyülemeyi başaracak güzel bir Bollywood filmi olarak huzurlarınıza geliyor.

3. PeeKay (PK)

Yıl: 2014

IMDb Puanı: 8,2

Aamir Khan’ın usta oyunculuğuyla kendisine hayran bıraktığı bir diğer Hint filmi, PK, konusu ve vermiş olduğu mesajlarla da takdirinizi kazanacak.

2. Bajrangi Bhaijaan

Yıl: 2015

IMDb Puanı: 8,1

Doya doya duygusal bir Hint filmi izlemek istiyorum ve dakikalarca ağlamak istiyorum diyorsanız, Bajrangi Bhaijaan kelimenin tam anlamıyla sizleri duygu seline sürükleyecek.

1. Benim Adım Khan (My Names is Khan)

Yıl: 2010

IMDb Puanı: 8,0

Replikleri ve dram dolu sahneleriyle sizleri hüngür hüngür ağlatacak olan My Names is Khan, Shahrukh Khan’ın insan üstü performansıyla huzurlarınıza geliyor.

Kore Filmi Önerileri: En İyi 30 Tavsiye

Kore Filmi Önerileri: En İyi 30 TavsiyeEn az dizileri kadar filmleriyle de Türk izleyicilerinin beğenisini kazanan Güney Kore sinemasıyla listemizi sonlandırıyoruz. Çoğu Türk dizisine ve hatta bazı Hollywood yapımlarına bile ilham kaynağı olan en başarılı Kore filmlerinden oluşan öneriler listemizi huzurlarınıza getiriyoruz.

5. Zombi Ekspresi (Train to Busan)

Yıl: 2016

IMDb Puanı: 7,5

Korkudan çok dram türüne yakın bir zombi filmi olan Train to Busan, kısa sürede sevilen Kore filmlerinden biri haline geliyor.

4. Şeytanı Gördüm (Akmareul Boatda)

Yıl: 2010

IMDb Puanı: 7,8

Bol kanlı ve gerilim dolu bir Kore filmi izlemek isteyenler, Oldboy’dan tanıdığımız Min-sik Choi ve Lee Byung-hun ikilisinin başrollerini paylaştıkları bu yapımı tercih edebilirler.

3. Mazisi Olmayan Adam (Ajeossi)

Yıl: 2010

IMDb Puanı: 7,8

Kore sinemasının en bilindik ve en dikkat çeken yapımlarından biri olan Mazisi Olmayan Adam, bütünüyle etkileyici bir yapım olsa da iki küçük bıçakla gerçekleşen dövüş sahnesiyle sizleri de gaza getirecek bir film olarak listemizde yer alıyor.

2. Hücre 7 Mucizesi (Miracle in Cell No. 7)

Yıl: 2013

IMDb Puanı: 8,2

Mutlaka ama mutlaka izlenmesi gereken bir Kore filmi olan Hücre 7 Mucizesi, çarpıcı sahneleriyle film bittikten sonra bile dakikalarca ağlamanıza neden olabilir.

1. İhtiyar Delikanlı (Oldeuboi)

Yıl: 2003

IMDb Puanı: 8,4

Hollywood versiyonu da var olan efsanevi bir Kore filmi ile listemizi sonlandırıyoruz. Özellikle işkence sahneleriyle gerim gerim geren bu yapım da kesinlikle izlenmesi gereken filmlerden biri olarak huzurlarınıza geliyor.

Film Tavsiyelerine Doyamayanlara Özel Bonus Öneriler

Film Tavsiyelerine Doyamayanlara Özel Bonus ÖnerilerSinema sektörü geliştikçe güzelleşmeye devam ediyor. Ayrıca tarihin eskitemediği kült yapımlar da geçen yıllara rağmen aklımızı başımızdan almayı başarıyorlar. Her biri birbirinden başarılı yüzlerce filmin yer aldığı dev arşivimizi huzurlarınıza getirdik. Listelemiş olduğumuz filmlere doyamayanlar aşağıda sıralamış olduğumuz ve kategorilere ayırdığımız toplamda 158 bonus filmle de “bugün ne izlesem” derdine çare bulabilirler. Peki, siz olsanız hangi kategoriye hangi filmleri önerirdiniz?

Komedi Filmleri Bonusu;Trainspotting, Felekten Bir Gece (Hangover), Bazıları Sıcak Sever (Some Like It Hot), Polis Akademisi (Police Academy), Zor Baba (Meet the Parents), Bana Masal Anlatma, Patrondan Kurtulma Sanatı (Horrible Bosses), Aman Tanrım (Bruce Almighty), This is the End, Diktatör (The Dictator), Anchorman: O Bir Efsane (Anchorman: The Legend of Ron Burgundy), Limonata, Hükümet Kadın, Düğün Dernek, Çalgı Çengi, İyi Adamlar (The Gud Guys), Yedek Polisler (The Other Guys), Logan Lucky ve Yok Artık.

Korku Filmleri Bonusu; Halka (Ringu), Testere (Saw), Diğerleri (The Others), Ölüm Çığlığı (REC), Musallat, Şeytan Çarpması (The Exorcism of Emily Rose), Blair Cadısı (The Blair Witch Project), Cinnet (The Shining), Karabasan (The Babadook), Ruhlar Bögesi (Insidious), Paranormal Activity, Lanet (Sinister) ve Rosemary’nin Bebeği (Rosemary’s Baby), Kuşlar.

Aksiyon – Macera Filmleri Bonus; Ölümcül Deney (Resident Evil), Takip (Taken), Suikastçı (War), V for Vendetta, Kara Şövalye (Dark Knight), John Wick, Cehennem Melekleri (The Expendables), Görevimiz Tehlike 4: Hayalet Protokol (Mission Impossible: Ghost Protocol), Jack Reacher, Skyfall, Geçmişi Olmayan Adam (The Bourne Identity) ve Adalet (The Equalizer).

Bilim Kurgu Filmleri Bonusu; Uzay Yolcuları (Passengers), Bıçak Sırtı (Blade Runner), Azınlık Raporu (Minority Report), 12 Maymun (12 Monkeys), Geleceğe Dönüş (Back to the Future), Prometheus, Ex Machina, Yerçekimi (Gravity), Beşinci Element (The 5th Element), Ben Efsaneyim (I am Legend), Karanlık Yolculuk (Donnie Darko), Hayat (The Life) ve Maymunlar Cehennemi (The Planet of the Apes).

Fantastik Filmler Bonusu; Fantastik Canavarlar Nelerdir Nerede Bulunurlar (Fantastic Beasts and Where to Find Them), Karayip Korsanları (Pirates of the Caribbean), Warcraft, Çakı Gibi (Swiss Army Man, Mumya (The Mummy), Orman Çocuğu (The Jungle Book), Yıldız Tozu (Stardust), Thruman Show, Alice Harikalar Diyarında (Alice in Wonderland), Gerçek Kötüler (Suicide Squad), Pi’nin Yaşamı (Life of Pi) ve Narnia Günlükleri (The Chronicles of Narnia).

Animasyon Filmleri Bonusu; Moana, Karmakarışık (Tangled), Kayıp Balık Nemo (The Finding Nemo), Zootropolis (Zootopia), Aslan Kral (Lion King), Güzel ve Çirkin, Yukarı Bak (Up), Buz Devri (Ice Age), Oyuncak Hikayesi (Toy Story), Shrek, Karlar Ülkesi (Frozen), Ruhların Kaçışı (Spirited Away),  ve Ratatuy.

Romantik Filmler Bonusu; 50 İlk Öpücük (50 First Dates), Özel Bir Kadın (Pretty Woman), 40 Yıllık Bekar (The 40 Year Old Virgin), Çılgın Aptal Aşk (Crazy Stupid Love), Aşkın 500 Günü (500 Days of Summer), Aşk Her Yerde (Love Actually), Umut Işığım (Silver Linings Playbook), Aşıklar Şehri (La La Land), Amelie, Not: Seni Seviyorum (PS: I Love You), Aynı Yıldızın Altında (The Fault in Our Stars), Love Story, Zamanda Aşk (About Time), Bazıları Sıcak Sever ve Aşkzede.

Dram Filmleri Bonusu; Mommo Kız Kardeşim, Babam ve Oğlum, Eşkıya, Çizgili Pijamalı Çocuk (The Boy in the Striped Pyjamas), Sen Dünyaya Gelmeden (Venuto Al Mondo), Kıyamet Günü (Lo Imposible), 12 Yıllık Esaret (12 Years A Slave), Uçurtma Avcısı (The Kite Runner), Kızımı Kurtarın (Gone Baby Gone), Yedi Yaşam (Seven Pounds), Kör Nokta (The Blind Side), Sahtekar (Changeling) ve Persepolis.

Biyografi Filmleri Bonusu; Gizli Sayılar (Hidden Figures), Sonsuzluk Teorisi (The Man Who Knew Infinity), Akıl Oyunları (A Beautiful Mind), Sıkıysa Yakala (Catch Me If You Can), Zafere Hücum (Rush), Enigma (The Imitation Game), Kelebek ve Dalgıç (Le Scaphandre et Le Papillon), Sıkı Dostlar (Goodfellas), Sınırsızlar Kulübü (Dallas Buyers Club), Fil Adam (Elephant Man), Kızgın Boğa (Raging Bull) ve Sol Ayağım (My Left Foot).

Unutulmaz Filmler Bonusu; Zindan Adası (Shutter Island), Benjamin Button’ın Tuhaf Hikayesi (The Curious Case of Benjamin Button), Akıl Defteri (Memento), Geçmişin Gölgesinde (American History X), Jurassic Park, Kuzuların Sessizliği (The Slience of the Lambs), Sevginin Gücü (Leon: A Professional), Esaretin Bedeli (Shawshank Redemption), Terminator, Ölü Ozanlar Derneği (Dead Poets Society), Yaralı Yüz (Scarface) ve Kazablanka (Casablanca).

Savaş Filmleri Bonusu; Kıyamet (Apocalypse Now), Çöküş (Der Untergang), Son Samuray (Last Samurai), Cennetin Krallığı (Kingdom of Heaven), Şafak Harekatı (Rescue Dawn), 120, Das Boot, Tarafsız Bölge (No Man’s Land), Üç Kral (Three Kings), Fury, Vatansever (The Patriot), Operasyon Valkyrie, Kıyamet, Kapıdaki Düşman, En Uzun Gün, Güneş İmparatorluğu ve Tropik Fırtına (Tropic Thunder), .

Mitoloji Filmleri Bonusu; Titanların Savaşı (Clash of the Titans), Percy Jackson, Herkül: Özgürlük Savaşçısı (Hercules: The Thracian Wars), Altın Postlu Cengaver (Jason and the Argonauts), Medea, Kral Ülis’in Maceraları (Ulysses), Pan’ın Labirenti (El Laberinto del Fauno), Mısır Tanrıları (Gods of Egypt), Göç: Tanrılar ve Krallar (Exodus: Gods and Kings), Yasak Krallık (The Forbidden Kingdom), Ejderhanı Nasıl Eğitirsin (How to Train Your Dragon).

Uzay Filmleri Bonusu; Apollo 13, Kurtuluş Günü (Independence Day), Mesaj (Contact), Yarının Sınırında (Edge of Tomorrow) Armageddon, Derin Karanlık (Pitch Black), E.T. (Extra – Terrestrial), Üçüncü Türden Yakınlaşmalar (Close Encounters of the Third Kind), Uzay Yolu (Star Trek), Solaris ve Uzay Oyunları (Ender’s Game).

Hint Filmleri Bonusu; Dangal, Dhoom 3, Raees, Veer – Zaara, Kahaani, Devdas, Sevgili Hayat (Dear Zindagi), Jodhaa Akbar, Laagan: Once Upon a Time in India, Onu Sarıya Boya (Rang De Basanti), Baahubali, Hindi Medium ve Aşk Treni (Chennai Express).

Kore Filmleri Bonusu; Bay Kibirli ile 100 Gün (100 Days with Mr. Arrogant), Miss Granny, Aşk Tahmini (Love Forecast), The Tiger: An Old Hunter’s Tale, Love 911, Kim’in Adası (Castaway on the Moon), Papatya (Daisy), Adalet Yolunda (A Violent Prosecutor), Beuty Inside, Pandora, Luck-Key ve Hatırlanacak Bir Anı (A Moment to Remember).

 

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/2Ç Kar/Zarar 35.99%/64.01%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın