Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Piyasalar: Döviz, Altın, Borsa, Kriptolar RSS Interactive
Sponsorlu Yatırım yapmaya başla!

Evergrande Hisseleri Çözüm Odaklı Adım Sonrası %9 Arttı

Evergrande hisseleri, 1,55 milyar dolarlık satışın borçların kapatılmasında kullanılmasına yönelik adım sonrası %9’dan fazla yükseldi.
Evergrande Hisseleri Çözüm Odaklı Adım Sonrası %9 Arttı

Çinli emlak devi Evergrande’de kriz devam ederken, şirket durumun finansal sektöre sıçramaması için önemli bir adım attı. China Evergrande Group, Shengjing Bank Co. bankasında sahip olduğu %20 hisseyi, 1,55 milyar dolara satıyor.

Banka, Shenyang hükümetine satıştan elde edilecek geliri, borçların kapatılması için kullanacak. En az 10 bankanın ise yatırımcılara, Evergrande’ye açtıkları krediler için yeterli karşılık ayırdıklarını ve risklerin kontrol altında olduğunu söyledikleri biliniyor.

Hong Kong Borsası’nda işlem gören şirketin hisseleri %9,36 oranında arttı.
Evergrande Hisseleri %9 Yükseldi
Kaynak: MarketWatch

Salı günü yatay seyreden hisseler 2,67 Hong Kong dolarından (HKD) kapandı. Üçüncü işlem gününe 2,86’dan başlayıp, keskin bir yükseliş gösterdi. TSİ 08.30 sularında 2,92 HKD’den işlem gördü.

Şirket hisselerinin gün içinde kaydettiği en yüksek fiyat 3,12 oldu. son günlerde yaşadığı borç krizi, hisselerin son bir yılda %84 oranında değer kaybetmesine yol açtı.

Dünyanın en büyük ikinci ekonomisine sahip olan Çin’de, agresif bir şekilde büyüyen Evergrande’nin yaşadığı borç krizi, sadece ülke değil küresel olarak da finansal piyasaları zora soktu.

Kredi derecelendirme kuruluşları şirketin kredi notunu düşürdü. Eğer şirket iflas ederse bireyseller veya kurumlar, ödediklerini depozitoları geri alamayabilir. Çin’in dört bir yanında projesi olan Evergrande ile iş yapan birçok şirketin iflasının bile gerçekleşebileceği olasılığına dikkat çekiliyor.Sponsorlu Yatırım yapmaya hemen başla!
#Ekonomi kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSponsorlu
SAT
AL
Sponsorlu
Sponsorlu
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum