Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Piyasalar: Döviz, Altın, Borsa, Kriptolar RSS Interactive
Sponsorlu Yatırım yapmaya başla!

Yüzde 1 Civarı Değer Kaybeden Euro 9 Liranın Altını Gördü

Döviz kurlarında bugün hakim olan düşüş eğilimi sonrasında Euro akşam saatlerinde %1 civarı değer kaybıyla 8,9608 liraya kadar geriledi.
Yüzde 1 Civarı Değer Kaybeden Euro 9 Liranın Altını Gördü

Döviz kurları bugünkü işlemlerde genel olarak düşüş yönünde seyretti. Dolar kuru, ABD’de beklenen Şubat 2021 enflasyon verilerinin ardından %1’i aşan kayıp yaşarken, Euro kuru da %1 civarı düşüşle 9 liranın altına indi.

Euro/TL kuru sabah saatlerinde 9,10 liranın üstünü gördükten sonra düşüş kaydetmeye başladı ve TSİ 17.15’te 8,9608 liraya kadar geriledi.
Euro Kuru Yüzde 1 Civarı Düşüş 9 Lira Altı
Kaynak: Piyasa.Paratic.com

Euro kuru, günün en düşük seviyesini 8,9608 lira ile kaydederken, işlemlere 9,07 liradan açılmıştı. Açılışın ardından Asya seansında sakin seyreden kur, TSİ 09.25’te 9,1129 liraya kadar yükseldi. Buradan düşüşe geçen kur, gün ortasında 9 lira sınırına geriledi.

Öğleden sonraki ilk işlemlerde bir miktar dalgalanan Euro yön arayışında düşüş eğilimini seçti. Haftalık fiyat hareketi %0,02 oranında negatif yönü gösterirken, aylık bazda %4,99 yukarı yönlü performans kaydetti. Euro’nun TL karşısında yıllık performansı ise %22,67 oranında yukarı yönde bulunuyor.

Euro’da aşağı yönlü hareketin devam etmesi durumunda izlenecek ilk seviye 8,9299 lirada bulunuyor. Eğer bu seviyeyi kırabilirse 8,8691 liradan destek alacak. Yukarı yönlü hareketine geri dönmesi durumunda ise 9,0832 lira takip edilecek.

Türk lirasının genel seyrine baktığımızda ise tüm dövizler karşısında yükseliş kaydettiği görülüyor. Dolar kuru 7,55 liranın altında seyrederken, sterlin 10,50 sınırından işlem görüyor.Sponsorlu Yatırım yapmaya hemen başla!
#Ekonomi kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSponsorlu
SAT
AL
Sponsorlu
Sponsorlu
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum