Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Piyasalar: Döviz, Altın, Borsa, Kriptolar RSS Interactive
Sponsorlu Yatırım yapmaya başla!

EUR/USD Kasvetli Alman Fabrika Siparişlerine Rağmen Gün İçi Yükseği Test Etti

Euro dolar paritesi, beklentilerin çok altında gelen Alman fabrika siparişlerine rağmen yükselerek gün içi zirvesini test etti.
EUR/USD Kasvetli Alman Fabrika Siparişlerine Rağmen Gün İçi Yükseği Test Etti

Euronun Amerikan doları karşısındaki değerini yansıtan euro dolar paritesi, bugün yine 1,18’lerde hareket ediyor. Avrupa’nın en büyük ekonomisinin fabrika siparişleriyle yükselirken 1,19 bandını aşamadı.

Dün 1,1863 seviyesinde kapanış yapan EUR/USD, 6 Temmuz seansına yatay başladı. İlk 4 saat sonunda 1,1858’le en düşük seviyesini kaydederken bu noktadan aldığı dirençle yönünü yukarı çevirdi.

Alman verilerinin açıklandığı TSİ 09.00’da 1,1890’ı gören EUR/USD, hemen ardından 1,1895’le gün içi yükseğini kaydetti.
EUR/USD Alman Veri Yükseldi
Kaynak: piaysa.paratic.com

Fakat 1,19 eşiğini kıramadı. Yazım sırasında yüzde 0,23 kazançla ilerleyen parite, bugünkü yüksek seviye ile 30 Haziran’dan sonra en güçlü değerini test etti. Aynı zamanda Temmuz ayının da en yükseğini kaydetmiş oldu.

Yükselişin ardındaki veriye göre Alman fabrika siparişleri, Nisan ayında yukarı yönlü revize edilen yüzde 1,2’lik artışın ardından ve yüzde 1’lik bir artışa ilişkin piyasa tahminlerine kıyasla, 2021 yılının Mayıs ayında bir önceki aya göre yüzde 3,7 düştü.

Bu, geçen yılın Nisan ayındaki rekor düşüşten bu yana görülen en büyük düşüşü işaretlerken Euro Bölgesi (%-2,3) ve dünyanın geri kalanı (%-9,3) ile dış siparişlerdeki %6,7’lik gerilemeden kaynaklandı.

Ancak Almanya’da pandemi nedeniyle kısıtlamaların uygulanmadan önceki ay olan Şubat 2020 ile karşılaştırıldığında, yeni siparişler yüzde 6,2 daha yüksekti.Sponsorlu Yatırım yapmaya hemen başla!
#Ekonomi kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSponsorlu
SAT
AL
Sponsorlu
Sponsorlu
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum