Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

EUR/USD Gündemi Takip Ederken Geniş Bir Aralıkta Hareket Ediyor

EUR/USD paritesi FED konuşmaları, ekonomik veriler ve Omicron varyantı gelişmelerini izlerken, 1,1310 ile 1,1340 dolar arasında hareket ediyor.
EUR/USD Gündemi Takip Ederken Geniş Bir Aralıkta Hareket Ediyor
Son Güncelleme: 
Yorum

EUR/USD paritesi dünkü işlemlerde 1,1350 dolar denemeleri yaparken, geniş bir aralıkta hareket etmişti. Bugün aynı hareketlerin devam ettiği bir sabah seansı yaşandı. Gündemi takip edilen parite, 1,1310 ile 1,1340 dolar aralığında hareket ediyor.

Amerikan Merkez Bankası (FED) ile Avrupa Merkez Bankası (ECB) arasındaki görüş ayrılıklarının devam etmesi de Euro’yu zayıflatmaya devam ediyor. FED Başkanı Jerome Powell, ifadesinin ikinci gününde enflasyon sıkıntılarını iletmekten geri çekilirken, ECB politika yapıcıları Aralık ayında olası para politikasi sıkılaştırmasına ilişkin endişelerini iletti.

New York FED Başkanı John C. Williams ise Omicron varyantının arz ve talep uyumsuzluklarını uzatabileceğini, enflasyon baskılarının sürmesine neden olabileceğini söyledi. Cleveland FED Başkanı Loretta Mester de gelecek yıl için faiz indirimini ve muhtemel faiz oranlarını hızlandırmayı ima etti.

EUR/USD paritesi bu yorumları takip ederken, bir yandan veri gündemini izliyor. Bugün Euro bölgesinde işsizlik verileri açıklanacakken, yarın ABD’de tarım dışı istihdam raporu takip edilecek.

EUR/USD paritesi TSİ 10:00 sularında %0,09 oranında artıda 1,1322 dolardan işlem görüyor.
EUR/USD Paritesi Yüzde 0,09 Yükseliş
Grafik: Paratic Piyasalar

Parite dünkü işlemlerde 1,1302 ile 1,1359 dolar aralığında hareket ettikten sonra günün kapanışını 1,1311 dolardan gerçekleştirdi. Bugünkü işlemlere ise 1,1311 dolardan başladıktan sonra yükseliş eğilimi göstermeye başladı.

Asya seansının sonlarına doğru daha güçlü yükselen parite, 1,1339 dolara kadar yükseldi. Ancak buradan geri çekilen EUR/USD paritesi, 1,1316 dolara kadar indi ve ardından yeniden toparlanmaya çalıştı.

Paritedeki seyir geniş bir aralık izlerken, aşağı yönde 1,1307 ve 1,1294 dolarda bulunan destek noktaları takip edilecek. Yukarı yönde ise 1,1336 ve 1,1352 dolardaki direnç noktaları takip edilecek.

EUR/USD paritesinin fiyat performansı incelendiği zaman; haftalık bazda %1,03 oranında değer kazandığı görülüyor. Aylık %2,21 oranında değer kaybeden parite, geçen yılın aynı zamanına göre %6,43 oranında daha düşük bir seviyeden işlem görüyor.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu