Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Piyasalar: Döviz, Altın, Borsa, Kriptolar RSS Interactive
Sponsorlu Yatırım yapmaya başla!

EUR/USD Ekonomik İyileşme Desteğiyle 3 Haftanın Yükseğini Gördü

Pozitif görünümüyle gündeme gelen EUR/USD paritesi, 1,19 sınırına doğru ilerliyor.
EUR/USD Ekonomik İyileşme Desteğiyle 3 Haftanın Yükseğini Gördü

ABD’nin ekonomik toparlanmasına ilişkin beklentiler ve Avrupa’nın Covid-kısıtlama cephesindeki olumsuzluklarla baskı altında kalan EUR/USD paritesi, bugün 1.1890’a kadar çıktı.

1,19 işaretine yaklaşan parite, böylelikle 23 Mart’tan sonra en yüksek seviyesini kaydetti. Duyarlılık, artan enfeksiyon oranları konusundaki belirsizliğe ve aşıların yavaş dağıtımına rağmen güçlü bir ekonomik iyileşme beklentisiyle desteklendi.

IMF dünkü raporunda 2020’de yüzde 6,6 daralan Euro Bölgesi ekonomisinin bu yıl yüzde 4,4 büyüyeceğini öngördü.

Yaklaşık 3 haftanın en yükseğine ulaşan majör paritelerden EUR/USD, TSİ 12.33’de yüzde 0,03 artıda hareket ediyor.
EUR/USD 7 Nisan Yükseliş
Kaynak: Piyasa.paratic.com

Yükselişin sürmesi durumunda 1,1895’lik ilk direnç izlenecekken ikincisi 1,1906 olacak.GCM Yatırım’ın günlük analizine göre ise takip edilecek önemli seviyeler 1,1835 ve 1,1910.

Ayrıca 1,1910 üzerindeki kalıcı hareketlerin mevcut pozitif görünümün daha da güçlenmesini sağlayabileceği belirtildi. Parite bu doğrultuda ilerlerse 1,2010 seviyesine çıkışın gündeme gelebileceği söylendi.

Bu arada 31 Mart’ta 93,44’lük rekor seviyeye ulaşan dolar endeksindeki zayıflık da euroyu destekleyecek nitelikte. Tahvil getirilerinin baskıladığı düşünülen dolar endeksi, güne 92,32’de başlarken TSİ 12.30’da yüzde 0,04 ekside 92,30’da hareket ederken görüldü.

ING’den Peter Krpata, dünkü notunda Euro Bölgesi’nin ABD’deki daha hızlı aşılama ve daha güçlü iyileşme karşısında zorlu bir Covid-19 durumunda kilitli kaldığı sürece paritenin yakın vadede yükselişinin sınırlı olduğunu söyledi. EUR/USD’nin bu hafta 1.1900 seviyesi altında kalması gerektiğini ekledi.Sponsorlu Yatırım yapmaya hemen başla!
#Ekonomi kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSponsorlu
SAT
AL
Sponsorlu
Sponsorlu
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum