Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Piyasalar: Döviz, Altın, Borsa, Kriptolar RSS Interactive
Sponsorlu Yatırım yapmaya başla!

EUR/USD, Artan Enflasyon Korkularıyla 1,1635 Sınırını Korumaya Çalışıyor

EUR/USD paritesi, Avrupa'da öncü PMI verisi öncesinde artan enflasyon korkuları ve küresel risklerle 1,1635 sınırını korumak istiyor.
EUR/USD, Artan Enflasyon Korkularıyla 1,1635 Sınırını Korumaya Çalışıyor

Euro, Avrupa bölgesinin öncü Satın Alma Yöneticileri Endeksi (PMI) verileri öncesinde enflasyon korkularıyla kazançlarını sınırlandırıyor. Piyasalarda artan enflasyon korkuları, ABD teşvikleri ve Çin Evergrande iyimserliği gibi konular fiyatlandırılıyor.

Almanya ve Euro Bölgesi için Ekim ayı öncü PMI verileri, enflasyon konusunda önemli bilgiler verecek. Ayrıca İtalya’nın enflasyon riskine işaret etmesi de izleniyor. ABD’nin PMI verileri de yeni bir ivmenin takip edilmesi adına önemli görülüyor. Daha güçlü ABD Hazine tahvili getirilerinin EUR/USD paritesinde düşüşe neden olabileceği söyleniyor.

Bu gelişmeler izlenirken EUR/USD paritesi TSİ 10:30 sularında yüzde 0,15 oranında yükselişle 1,1641 dolardan işlem görüyor.
EUR/USD Paritesi Yüzde 0,15 Yükseliş
Kaynak: Piyasa.Paratic.com

Parite dünkü işlemlerde 1,1667 dolara kadar yükseldikten sonra gerilemeye başladı. Günü 1,1623 dolardan tamamlayan EUR/USD paritesi, bugünkü işlemlere yataya yakın bir başlangıç gerçekleştirdi.

Asya seansında sakin bir seyir izleyen parite, TSİ 03:55 sularında 1,1621 dolara kadar geriledi. Ardından yeniden 1,1625 sınırının üstünde seyretmeye başlayan parite, Avrupa seansının açılışına doğru yükselişe geçti.

TSİ 10:20 sularında 1,1642 dolara kadar yükselmeyi başaran EUR/USD paritesinde yukarı yönde 1,1647 ve 1,1655 dolarda bulunan direnç noktaları izleniyor. Aşağı yönde ise 1,1626 ve 1,1613 dolarda bulunan destek noktaları takip edilecek.

EUR/USD paritesinin fiyat performansı incelendiği zaman; haftalık %0,28 oranında değer kazandığı görülüyor. Aylık %0,46 oranında düşüş gösteren parite, yıllık bazda %1,58 oranında değer kaybetmiş durumda bulunuyor.Sponsorlu Yatırım yapmaya hemen başla!
#Ekonomi kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSponsorlu
SAT
AL
Sponsorlu
Sponsorlu
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum