Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

EUR/USD Almanya’nın Sürpriz Artan Fabrika Siparişlerine Rağmen Ekside

Euro, Almanya’nın iyimser fabrika siparişlerine rağmen ekside seyrini sürdürüyor.
EUR/USD Almanya’nın Sürpriz Artan Fabrika Siparişlerine Rağmen Ekside
Son Güncelleme: 
Yorum

Euronun Amerikan doları karşısındaki değerini yansıtan parite, Avrupa’nın en büyük ekonomisinin iyimser verilerine rağmen kayıpla ilerlemeyi sürdürdü.

Günlerdir sürdürdüğü ralliye ara veren majör parite, bugün 1,19 eşiğinin altında 1,18 üzerinde hareket etti. Cuma günü en son 1,1882’de işlem gören EUR/USD, haftanın ilk gününe yatay başladı.

Asya seansında hafif artarak en yüksek 1,1886’ya çıkarken buran sonra yönünü aşağıya çevirdi.
Eur/Usd Ekside Seyrediyor
Kaynak: Piyasa.paratic.com

TSİ 09.40’da ekside duran euro dolar paritesi, gün içinde en düşük 1,1864’e geriledi.

Bu arada Almanya’nın beklenmedik şekilde artan fabrika siparişleri parite üzerinde etki yaratmadı. Alman fabrika siparişleri, Temmuz 2021’de bir önceki aya göre beklenmedik bir şekilde yüzde 3,4 artış kaydetti. Bu, yüzde 1 düşüş yönündeki beklentilerin bir hayli üzerinde geldi.

Dış talep, Avrupa Birliği dışı bölgeden gelen talepteki yüzde 15,7’lik artışın desteğiyle yüzde 8 artarken yurt içi siparişler yüzde 2,5 düştü. Sermaye malları (yüzde 5,4) ve tüketim malları (yüzde 7,5) için yeni siparişler artarken, ara malları için (yüzde 0,5) azaldı.

Bununla birlikte Almanya’da pandemi nedeniyle kısıtlamalar uygulanmadan önceki ay olan Şubat 2020 ile karşılaştırıldığında, yeni siparişler yüzde 15,7 daha yüksekti.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu