Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

EUR/USD ABD Ekim İstihdamını Beklerken Yılın En Düşüğünü Test Edebilir

Euro dün dolar karşısında yılın en düşüğüne yaklaşırken, bugün ABD'den gelecek tarım dışı istihdam sonrasında yeni bir düşük seviye belirleyebilir.
EUR/USD ABD Ekim İstihdamını Beklerken Yılın En Düşüğünü Test Edebilir
Son Güncelleme: 
Yorum

EUR/USD paritesi 1,16 doların altında kalmaya devam ettikçe yeni düşük seviyeler kaydetmeye hazırlanıyor. Avrupa ve ABD merkez bankalarının politikalarındaki çakışmalar, Euro’nun dolar karşısında baskılanmasına neden oluyor.

Bugün ABD’de Ekim ayına ilişkin tarım dışı istihdam raporu açıklanacak. Raporun beklentileri karşılamasıyla birlikte 1,1524 seviyesinde bulunan Euro boğalarının kaçabileceği tahmin ediliyor. Bu durumda 1,15 dolar sınırına doğru bir hareketin söz konusu olabileceği söyleniyor.

Dolar endeksindeki ve ABD Hazine tahvili getirilerindeki yükseliş eğilimi korunurken, bir miktar daha artış görülmesiyle paritedeki aşağı yönlü baskıların artabileceği görülüyor. Bu nedenle bugünkü işlemlerde gözler ABD tarım dışı istihdam raporunda olacak.

EUR/USD paritesi TSİ 09:42 sularında yüzde 0,01 oranında pozitif yönle 1,1557 dolardan işlem görüyor.
EUR/USD Paritesi Yüzde 0,01 Yükseliş
Kaynak: Piyasa.Paratic.com

Parite dünkü işlemlerde sert bir geri çekilme kaydederken 1,1528 dolara kadar geriledi. Günün kapanışını ise 1,1554 dolardan gerçekleştirdi. Parite bugünkü işlemlere yataya yakın bir seyirle başlarken, Asya seansında hafif geriledi.

Asya seansında 1,1540 dolara kadar gerileyen EUR/USD paritesi, ardından bir miktar toparlanarak 1,1555 – 1,1560 dolar aralığında hareket etmeye başladı. Parite, 1 yılın en düşük seviyelerinden işlem görürken, 12 Ekim’de gördüğü 1,1524 dip seviye olarak dikkat çekiyor.

Paritede aşağı yönlü baskının devam etmesiyle birlikte 1,1544 ve 1,1533 dolardaki destek noktaları takip edilecek. Yukarı yönde ise 1,1562 ve 1,1569 dolarda bulunan direnç noktaları izlenecek.

EUR/USD paritesinin fiyat performansını incelediğimiz zaman; haftalık bazda %0,05 oranında değer kaybına işaret ettiği görülüyor. Aylık bazda %0,02 oranında negatif bölgede yer alan parite, geçen yılın aynı zamanına göre %2,30 oranında daha düşük bir seviyeden işlem görüyor.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu | 2023/1Ç Kar/Zarar %31.81/68.19%