Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

EUR/USD 1,12 Üzerinde Kalmaya Çalışırken Lagarde Odakta

Lagarde açıklamalarını bekleyen EUR/USD, dün altına düştüğü 1,12 noktasını savunuyor.
EUR/USD 1,12 Üzerinde Kalmaya Çalışırken Lagarde Odakta
Son Güncelleme: 
Yorum

Dün 1,12 altına inerek Haziran 2020 sonrası en düşük seviyelerine gerileyen EUR/USD paritesi, bugün toparlanmaya çalışıyor. Dün en son 1,1207’de fiyatlanan euro dolar paritesi, bugünkü seansa yatay başladı.

İlk 4 saatlik kapanış sonunda 1,1224’e kadar yükselen parite, buradan sonra kazançlarının bir kısmını verdi. Avrupa Merkez Bankası Başkanı Lagarde’nin konuşmasını beklerken Avrupa seansında dik yükselerek 1,1244’e çıktı.

TSİ 10.32’de yüzde 0,216 artıda fiyatlanan EUR/USD, 1,1205 – 1,1244 aralığında hareket etti.
EUR/USD 1,12 Savunuyor
KAYNAK: Piyasa.paratic.com

Paritenin yükseldiği TSİ 10.00’da Almanya’nın ithalat ve ihracat fiyat endeksi verileri yayımlandı. Son zayıflıkla paritenin aylık kaybı yüzde 3 olurken yılık yüzde 5,7’ye ulaştı.

Buna göre Almanya’da ithalat fiyatları 2021 yılının Eylül ayında yıllık bazda yüzde 17,7 artarak 1981 yılının Ağustos ayından bu yana en yüksek fiyat artışını gerçekleştirdi. Özellikle enerji malları, ara mallarının yanı sıra yıldan yıla değişimin büyük bir bölümünü oluşturdu.

Enerji fiyatları, kömür ve doğal gaz kıtlığı, kısıtlı ham petrol arzı ve baz yılı etkisi nedeniyle yüzde 107,1 oranında arttı. Dün açıklanan GfK anketi de Alman iş dünyası ve tüketici moralinin beklenenden daha zayıf geldiğini ortaya serdi.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu