Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

En Çok Düşen Majör AUD/USD 0,7200 Altında Ekside Fiyatlanıyor

Şahin FED sonrası Avustralya doları ABD para birimi karşısında en sert düşen majör olarak öne çıkıyor.
En Çok Düşen Majör AUD/USD 0,7200 Altında Ekside Fiyatlanıyor
Son Güncelleme: 
Yorum

Avustralya dolarının ABD para birimi karşısında değerini yansıtan AUD/USD paritesi, bugün en çok düşen pariteler arasında ilk sırada yer alıyor. Aralık ayının başında 1 yılın düşük seviyelerine gerileyen parite, bugün 0,7100’larda fiyatlanıyor.

AUD/USD, dün en son 0,7172’de işlem görürken bugünkü seansa yatay başladı. İlk 4 saatlik kapanış sonunda 0,7181’e kadar çıkıp sonrasında yönünü aşağıya çevirdi. Yine de 0,7100 üzerinde kaldı.

TSİ 09.37’de yüzde 0,15 ekside dururken yüzde gün içi hareket aralığı 0,7145 – 0,7181 oldu.
AUD/USD 0,7100 Düşük
KAYNAK: Piyasa.paratic.com

Aynı dakikalarda en çok düşen majör parite olarak ilk sırada yer aldı. Parite bir ayda yüzde 2 düşerken bir yılda yüzde 5,5 oranında değer kaybetti.

Bu arada Avustralya Merkez Bankası Başkanı Philip Lowe bugün yaptığı bir açıklamada Omicron salgınının Avustralya ekonomisini yavaşlatabileceği konusunda uyardı.

Ne var ki ekonominin kısıtlamalar nedeniyle yüzde 1,9 daraldığı Eylül çeyreğindeki gerilemenin ardından toparlanma modunda olduğunu da belirtti. FED ise pandemi dönemi varlık alımlarını Mart ayında sonlandıracağını ve düşük işsizlik ve yüksek enflasyon nedeniyle faiz oranlarını artırmaya başlayacağını söyledi.

Daralma hızını iki katına çıkararak ayda 30 milyar dolar olarak belirten FED, 2022’nin sonuna kadar üç faiz artırımına işaret etti.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu